فرمانده نیروهای آمریکایی در خاومیانه با مخالفان سوری دیدار کرد

به گفته شورشیان سوری، ژنرال جوزف ووتل، فرمانده نیروهای آمریکایی در خاور میانه از سوریه دیدار کرده است. او با نمایندگان گروه مخالف “نیروهای دمکراتیک سوریه” گفت‌وگو کرد.

سخنگوی نیروهای دمکراتیک سوریه (SDF) می‌گوید، ژنرال جوزف ووتل، رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در خاورمیانه وارد سوریه شده و با نمایندگان این گروه شورشی دیدار کرده است.

گروه نیروهای دمکراتیک سوریه که از حمایت آمریکا برخوردار است ائتلافی از کردها و عرب‌های مخالف رژیم بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه است.

این نخستین دیدار ژنرال جوزف ووتل از سوریه از زمان شروع ریاست جمهوری دونالد ترامپ در ‌آمریکاست. وزارت خارجه آمریکا تا کنون به این گزارش واکنش نشان نداده است.

طلال سلو، سخنگوی نیروهای دمکراتیک سوریه این دیدار را “تأییدی‌ بر حمایت آمریکا از واحدهای” این گروه نامید. ژنرال ووتل در سفر خود از مناطقی که تحت کنترل این نیروها در آمده بازدید و با چند تن از فرماندهان آن‌ها ملاقات کرد.

طلال سلو این دیدار را “مثبت” ارزیابی کرد و گفت، ووتل وعده داد که در آینده این ائتلاف را با ارسال “سلاح‌های سنگین” در مبارزه با گروه “دولت اسلامی” (داعش) تقویت کند.

ائتلاف نیروهای دمکراتیک سوریه در نوامبر سال گذشته (۲۰۱۶) عملیاتی زمینی را علیه شهر رقه در شمال سوریه شروع کرد. گروه “دولت اسلامی” این شهر را در سال ۲۰۱۴ پایتخت خلافت اسلامی خود در سوریه و عراق خواند.

واحدهای ترکیه نیز در صددند که با کمک نیروهای شورشی این شهر را از داعش بازپس گیرند.

واشنگتن برای حمایت از نیروهای دمکراتیک سوریه حدود ۵۰۰ سرباز، از جمله نیروهای ویژه، مربی و کارشناس مواد منفجره اعزام کرده است. سربازان آمریکایی در کمک به هماهنگ‌سازی حملات هوایی ائتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا علیه داعش نیز فعالند.

از زمان شروع ریاست جمهوری دونالد ترامپ شورشیان ائتلاف نامبرده خودروهای زرهی نیز از آمریکا دریافت کرده‌اند.

آمریکا همزمان مراقب تنش‌هایی است که ممکن است به دلیل دخالت ترکیه حاصل شود: از حدود ۳۰هزار نفر نیروهای دمکراتیک سوریه دوسوم را کردهای سازمان “یگان‌های مدافع خلق” (YPG) تشکیل می‌دهند که از نظر ترکیه “سازمانی تروریستی” محسوب می‌شود.رادیو آلمان

اینرا هم بخوانید

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.عاطفه از پرونده‌سازی …