قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر را شدیدا محکوم میکنیم

قتل فجیع داریوش مهرجویی کارگردان سرشناس و همسر نویسنده‌اش وحیده محمدی‌فر بدرست‌توجه‌هارا به جمهوریاسلامیجلبکرده است. قتل این دو نفر با ضربات مرگبار چاقو یادآور قتل‌های زنجیره‌ای و بویژه  قتل داریوش و پروانه فروهر و همچنین حمید حاجی‌زاده و کودک خردسالش کارون است که به شیوه مشابهی در خانه خود توسط ماموران بالای وزارت اطلاعات رژیم دشنه آجین و مثله شدند. شباهت این قتل‌ها و انتقاداتی که مهرجویی چند ماه پیش متوجه محمدرضا جعفری از باندهای جنایتکار حکومت به خاطر اعمال سانسور کرده بود و صحبتش در یک گردهمایی سینماگران که گفته بود قاتلین میان ما هستند و باید آنها را به محاکمه بکشیم، حاکی از آنست که این قتل همچون قتل‌های زنجیره‌ای، کار خود حکومت است.

جمهوری اسلامی بویژه در یکسال گذشته با موجی از اعتراض هنرمندان و همراهی آنها با انقلاب زن زندگی آزادی مواجه بوده است، تا حدی که حتی زندانی کردن آنها هم برای جمهوری اسلامی دردسرساز بوده است. “قتل مشکوک” سیاست شناخته شده جلادان حاکم است با این هدف که هم فضای ارعاب را دامن بزنند و هم به خیال خودشان هزینه سر به نیست کردن مخالفین را کاهش دهند. اما شرایط با دوره قتلهای زنجیره ای بسیار متفاوت است. در متن انقلاب زن زندگی ازادی این جنایات تنها به خشم و نفرت و  تعرض بیشتر مردم علیه قاتلین حاکم منجر خواهد شد.

حزب کمونیست کارگری این قتل و جنایت را شدیدا محکوم می کند و اعلام میکند که این جنایات نیز مطلقا کمکی به نجات حکومت نخواهد کرد. بلکه مردم را در ادامه راهشان مصمم‌تر خواهد ساخت.

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۴ مهر ۱۴۰۲، ۱۶ اکتبر ۲۰۲۳

اینرا هم بخوانید

خط رفاه: درباره تشکيل کنفدراسيون کار ايران- خارج از کشور