مادر سامان یاسین: کسی خبر نداده که پسرم را به بیمارستان منتقل کرده‌اند یا نه

آخرین وضعیت سامان یاسین و پرونده‌اش در گفت‌وگو «شبکه شرق» با مادر و پدر او؛کسی به ما و وکیل پرونده خبر نداده که سامان یاسین را به بیمارستان روانی منتقل کرده‌اند یا خیر/ آخرین تماس سامان ۳ روز پیش بود

«سامان یاسین به بیمارستان روانی منتقل شد»؛ این خبری است که از دیروز در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده و نگرانی‌ها را درباره وضعیت این بازداشت شده اعتراضات ۱۴۰۱ ایران افزایش داده است. سامان یاسین در دادگاه بدوی به ریاست قاضی صلواتی به اتهام محاربه، به اعدام محکوم شده بود ولی دیوان عالی کشور با ایراد نقص تحقیقات، پرونده را به شعبه 15 دادگاه انقلاب عودت داد. از آن زمان به بعد، هنوز جلسه رسیدگی‌ای برای پرونده او تشکیل نشده و سامان یاسین در زندان رجایی شهر کرج روزگار می‌گذراند.

فوزیه کورانی، مادر سامان یاسین در گفت‌وگو با «شبکه شرق» درباره آخرین وضعیت پرونده فرزندش و اخبار منتقل شده مبنی بر انتقال او به بیمارستان روانی امین‌آباد اظهار کرد: «هیچ کس خبری در این زمینه به ما نداده است. دست ما هم به جایی بند نیست. می‌خواهیم از کرمانشاه به تهران بیاییم تا ببینیم چه اتفاقی رخ داده است. در حال حاضر ما هیچ خبری از وضعیت سامان یاسین نداریم.»

او درباره آخرین تماس سامان یاسین از زندان بیان کرد: «آخرین تماس سامان ۳ چهار روز پیش بود. از 3 روز پیش تا امروز هیچ خبری از او ندارم. ما هم از این و آن شنیده‌ایم که خبر زده‌اند سامان به بیمارستان امین آباد منتقل شده. می‌خواهیم از کرمانشاه به تهران بیایم تا ببینم چه خبر است و چه اتفاقی رخ داده است.»

مادر سامان صیدی درباره آخرین وضعیت سلامت فرزندش نیز بیان کرد: «در آخرین تماس‌اش، سامان گفت که اعصابش بسیار خراب است و از وضعیتی که دارد، کلافه شده است ولی نگفت قرار است به بیمارستان امین آباد منتقلش کنند.»

تیمور صیدی، پدر سامان یاسین نیز در گفت‌وگویی جداگانه با «شبکه شرق» درباره آخرین وضعیت فرزندش اظهار کرد: «۳روز پیش بود که سامان تماس گرفت و گفت که مشکل اعصاب دارد و از این وضعیت خسته شده است. از آن زمان به بعد ما هیچ خبری از او نداریم. از دیروز خبر زده‌اند که سامان به بیمارستان امین آباد منتقل شده ولی ما هیچ خبری نداریم.»

او ادامه داد: «دیروز آقای سرتیپی (وکیل تسخیری سامان یاسین) تماس گرفت و از من پرسید که ماجرای انتقال سامان به بیمارستان امین آباد چیست. گفتم والا منم نمی‌دانم. نه کسی به ما خبر داده که سامان را به بیمارستان منتقل کرده‌اند یا خیر و نه به وکیل پرونده. داریم تلاش می‌کنیم که به تهران سفر کنیم تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است.»

فوزیه کورانی، مادر سامان یاسین در بخش پایانی گفت‌وگویش با «شبکه شرق»، درباره آخرین وضعیت پرونده فرزندش نیز گفت: «گفته‌اند قرار است جلسه دادگاه در ۱۸ شهریور برگزار شود. سامان وکیل دارد. آقای سرتیپی وکیل (تسخیری) او است اما او هم می‌گوید که آقای صلواتی به من اجازه ورود به پرونده را نمی‌دهد به همین دلیل هم ما خیلی خبری از پرونده نداریم و منتظر جلسه دادگاهیم.»

اینرا هم بخوانید

فراخوان بازنشستگان تامین اجتماعی: ۷ اسفند تجمع در تهران

 ادامه اعتصاب و تجمعات کارگران فولاد و واحد صنعتی ام دی اف بازنشستگان و مستمری …