مافیای سپاه پاسداران و گسترش اعتیاد

تهیه و جمع آوری آرش مولانائی

اعتیاد درایران پدیده جدیدی نیست که دامنگیر اکثر خانواده‌ها شده است. سپاه پاسداران رژیم اسلامی و دیگر شبکه های این مافیای مواد مخدر با رویکردی از پیش تعیین شده با نظارت خامنه ای از سال ۲۰۱۰میلادی وبصورت گسترده جهت به اعتیاد کشاندن جوانان وارد عمل شده است.
طی ده سال اخیر از قرص های روانگردان و مواد مخدر صنعتی بخصوص‌ شیشه که طی تحقیقات به عمل آمده استفاده این مواد مخدر صنعتی به صورت مداوم بعد از گذشت ۶ماه مغز مصرف کننده را مختل میکند. جوانان افغانی بعلت جنگ و بیکاری به ایران مهاجرت کردند، وبا کمترین دست مزدها مجبور به کارگری شدنده اند. سپاه پاسداران از اتباع افغانی درجنگ سوریه به صورت گسترده استفاده کرده است که همچنان ادامه دارد و پخش این مواد را در شهرهای کردستان رواج داده اند. همچنین سواستفاده از جوانان افغانی با وعده وعید های واهی وپرواخت پولهایی که اصلا قابل تصور نیست برای جوانان افغانی آنها را وادار نه بلکه راضی میکنند جهت پخش مواد مخدر آن هم به صورت گسترده درتمامی شهرهای کردستان وجدیدا مواد مخدر صنعتی جدیدی بنام گل را پخش کرده اند، که فوق العاده خطر است مواد مخدر صنعتی دیگری بنام کروکدیل که این مواد مخدر صنعتی نیز بعد از مدت کوتاهی اعضای بدن را نابود میکند این مواد تاثیراتی فاجعه بار روی انگشتان دست وپا میگذارد وبعد از مدت کوتاهی بند انگشتان راحت از هم جدا وکنده میشوند.

خطرناکترين مخدرها در بازار ايران
مخدرهاي سنتي در حالي به تدريج جاي خود را به مخدرهاي ارزان قيمت صنعتي مي‌دهند که سپاه پاسداران مافیای مواد مخدر و قاچاقچيان مواد مخدرانواع اين مخدرها را در قالب ادکلن، قرص، موادغذايي و خوراکي به جامعه تزريق و عرضه مي‌کنند.
يکي از مخدرهايي که در چند سال گذشته وارد کشور شده مخدرBT محصول کشور هندوستان است که هنوز در بازارسياه يکه تازي مي‌کند. نحوه استعمال و اثرات آن نيز همانند ماده مخدر «ناس» است و در بسته‌هايي سبز رنگ و با طعم انواع ميوه‌ها عرضه مي‌شود. اين ماده مخدراعتياد، تحريک و سرخوشي، گيجي و احساس خارج شدن بخار سرد از مغز، از دست دادن تعادل روحي و رفتاري از عوارض رواني را در پي دارد.

” بي تي” دروازه ورود به مواد مخدر صنعتي و شيميايي
تمايل نوجوانان و جوانان به استفاده از ماده اي به نام بي تي به عنوان خوشبو کننده دهان مي‌گويد: اين ماده قاچاق مانند آدامس در سوپرمارکتها به فروش مي‌رسد و بسيار مورد استفاده دانش آموزان قرار مي‌گيرد در حالي که اثرات تخريبي بسياري بر بدن دارد. بي تي از 60 درصد آهک، 20 درصد ناس، 10درصد خاک و 10درصد ماده خوشبو کننده ساخته شده، اين ماده در جنگ جهاني براي عقيم کردن مردان و زنان در هند مورد استفاده قرار گرفته اما امروز به عنوان خوشبو کننده دهان در سوپرمارکتها به فروش مي‌رسد. اين ماده باعث سرطان ريه و از بين رفتن لثه‌ها مي‌شود و با توجه به مقدار زياد آهک در آن براي بدن بسيار خطرناک است.

مخدر «تسبيح«
ماده مخدر”تسبيح” همان آمفتامين است که در ساخت ديگر مواد شيميايي مخدر مثل شيشه استفاده مي‌شود. اين مخدر عوارضي از جمله سکته‌هاي مغزي و از دست دادن حس بويايي و چشايي را در پي دارد. شکل آن مانند دانه‌هاي گرد به صورت رشته‌هايي از جنس آمفتامين است و در نهايت ماده مخدر تسبيح مخلوطي از امفتامين و آيس است که با 2 يا 3 اسيد بسيار خطرناک ترکيب مي‌شود.

مخدر”برنز” و”نخ” و تاثير آن بر روي مغز انسان
همچنين دو مخدر”برنز” و”نخ” از گروه مواد مخدر روان‌گردان‌ هستند که از تازه‌هاي مخدر کشور محسوب مي‌شوند. اين دو ماده به‌ طور مستقيم بر مغز و اعصاب اثر مي‌گذارند. براي مصرف اين مخدر معمولا برنز را روي يخ مي‌گذارند و تبخير مي‌شود و سپس آن را استشمام مي‌کنند. نخ نيز بايد روي خراشيدگيهاي بدن قرار گيرد که در اين صورت عمقي به عرض يک الي 2 سانتي متر و طول 6 الي 7 سانتي متر در بدن ايجاد مي‌کند. خروج از هوشياري، اختلال در شناسايي، نزديک ديدن بلنديها و فاصله‌هاي دور يعني کوتاه ديدن ارتفاعات و تشخيص ندادن خانواده از ديگران از ابتدايي‌ترين آثار اين دو ماده هستند.

مخدر”پان پراگ” و عوارض آن
پان پراگ، ماده مخدري است که در قالب آدامس وارد ايران شد. اين مخدر به شکل آدامس، پاستيل و پودرهايي با طعم نعنا و خوشبوکننده دهان وارد شده است. پراگ ترکيبي شبيه مخدر ناس بوده و از افغانستان، پاکستان و هند وارد مي‌شود. مصرف اين مخدر احساس گرمي، سرخوشي موقت، سبکي سر، گيجي و شادي کاذبي را براي مصرف کننده در پي دارد. همچنين از عوارض آن بروز سرطانهاي دهان، حنجره و لثه بوده و دستگاه تنفسي و قلب و عروق مصرف‌کننده را از بين مي‌برد و با جذب شدن توسط بزاق دهان، سلول‌هاي مغزي فرد را فلج ميکند.

مخدر”ريتالين” بلاي جان دانشجويان
مخدر”ريتالين” موجب کاهش خواب آلودگي و افزايش تمرکز مي‌شود. اين در حالي است که عوارض شديد سوءمصرف ريتالين مرتبا توسط جامعه پزشکي هشدار داده مي‌شود. ريتالين، بالاترين مصرف غيرقانوني را در بين دانشجويان دارد؛ اين دارو به روشهاي مختلفي مانند خوردن قرص، استنشاق پودر يا تزريق مايع استفاده مي‌شود. بي خوابي، سردرد، تهوع، اختلالات گوارشي و در مراحل بالاتر آسيب‌هاي شديد قلبي عروقي و از کار افتادگي کبد را به دنبال دارد و حتي باعث بروز واکنشهاي پارونوئيد و افسردگي شديد در مصرف مزمن آن مي‌شود.

“جيب” و”تينا” عامل جنون و حرکت
از مخدر”جيب” و”تينا” بيشتر براي محافل شبانه استفاده مي‌شود زيرا بيداري همراه با تحرکات بدن همراه با جنون دارد. اين مواد که صورت تدخيني و با دود کردن استعمال مي‌شود، شکلي از مت‌آمفتامين متبلور است که بدون بو و رنگ و مثل يک تکه يخ، سنگ نمک يا سنگ کوارتز است. اين مواد محرک با نام جديد در طبقه‌بندي مواد شيميايي غيرمجاز و محرک سيستم عصبي مرکزي قرار دارند و مدت اثر آنها در شخص زياد است.

مخدر”پودر شربت” وحشتناک ترين مخدرصنعتي
پودر شربت که از مرزهاي پاکستان به کشور وارد شده به صورت پودر پس از حل کردن درچاي داغ مصرف ميشود. اين ماده مخدر که اثراتي شبيه روانگردانها دارد. اثرات زيانبار اين ماده مخدر باعث ميشود که حالات عصبي و روحي شديدي در مصرف کننده ايجاد ميکند.

مخدر”کروکوديل” قاتل جديد جامعه
مخدر”کروکوديل” به تازگي وارد کشور شده که از ترکيب”قرص کدئين” با”بنزين”،”تينر”،”يد”،”اسيد کلريدريک” يا همان”جوهر نمک” و”فسفر قرمز” توليد مي‌شود. اين ماده مخدر کشنده به عنوان جايگزيني براي «هروئين» تبديل شده و قيمت آن به مراتب پايين‌تر از اين ماده مخدر (هروئين) است. مصرف اين مخدر موجب مي‌شود تا پوست بدن به رنگ سبز درآيد و پس از مدتي گوشت بدن به طور کامل پوسيده شده و از بين برود.

مخدر«اسپايس«
شايد بتوان تاثير”اسپايس” را 200 برابر ماري جوانا ارزيابي کرد. مصرف بيش از حد آن باعث نارسايي تنفسي، کما و تشنج، ضربان قلب کند و فشار خون پايين و ايست قلبي و مرگ مي‌شود.

ادامه دارد

ایسکرا ۱۰۷۶

اینرا هم بخوانید

قصاوتم می کنند- شمی صلواتی

بدون اینکه حتی یک چای تلخ و شیرین با من نوشیده باشند… و من بی‌اعتنا …