مدیر اجرایی دیدبان سازمان ملل: سخنرانی وزیر خارجه رژیم «قاتل» ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل باید تحریم شود

هیلل نویر، مدیر اجرایی دیدبان سازمان ملل از وزرای خارجه تمامی کشورها خواسته تا در واکنش به برخورد جمهوری اسلامی ایران با معترضان، در نشست پیش‌روی شورای حقوق بشر سازمان ملل، سالون را در هنگام سخنرانی حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران ترک کنند. قرار است به روز دوشنبه ۸ اسفند/۲۷ فوریه، امیرعبداللهیان در مراسم افتتاحیه این نشست در ژنو حضور یابد و سخنرانی کند.

هیلل نویر، مدیر اجرایی دیدبان سازمان ملل در توئیتی، فهرست نام‌های سخنرانان مراسم افتتاحیه نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل را نشر کرده و از قرار گرفتن نام امیرعبداللهیان در کنار سخنرانان این نشست، ابراز تعجب کرده است.او در این مورد نوشته که «وزیر خارجه جمهوری اسلامی قاتل به تاریخ ۲۷ فوریه برای سخنرانی در مراسم افتتاحیه شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو خواهد بود» و از وزرای خارجه کشورهایی که در این نشست اشتراک خواهند کرد خواسته تا هنگام سخنرانی وزیر خارجه ایران در این نشست، سالون را به رسم اعتراض، ترک کنند.قرار است در کنار امیرعبداللهیان، وزرای خارجه فرانسه، بریتانیا، آلمان، سوئد و چند کشور دیگر نیز در این مراسم، سخنرانی کنند.

در کنار این عضو دیدبان سازمان ملل، یک عضو مجلس اعیان بریتانیا نیز از کارزار تحریم سخنرانی امیر عبداللهیان استقبال کرده و از وزیر خارجه بریتانیا خواسته تا در هنگام سخنرانی همتای ایرانی خود، سالون را ترک کند.

لرد استوارت پولاک، نماینده مجلس اعیان بریتانیا در هنگام سخنرانی خود در مجلس گفته که اگر بریتانیا مدافع حقوق بشر است، باید وزیر خارجه این کشور، سخنرانی همتای ایرانی خود را در نشست سازمان ملل تحریم کند.

برگرفته از وب سایت رادیو فرانسه

https://twitter.com/HillelNeuer/status/1622628804085665792/photo/2

اینرا هم بخوانید

۴۰۰ هزار نفر متأثر از سیل در استان سیستان و بلوچستان

معین الدین سعیدی نماینده مجلس حکومت از چابهار، در گفت‌وگو با «انتخاب»:بعد از گذشت چند …