مذاکرات “احیای برجام” به‌مدت سه روز متوقف شد

دور هشتم مذاکرات احیای برجام که در وین در جریان بود، ظهر روز پنج‌شنبه ۹ دی، به‌دلیل فرا رسیدن تعطیلات پایان سال میلادی به‌مدت سه روز متوقف شد.

به‌گزارش ایسنا، با توجه به هم‌زمانی مذاکرات با آغاز سال نو میلادی، گفت‌وگوهای میان ایران و گروه ۱+۴ تا روز دوشنبه هفته آینده متوقف شد و هیئت‌ها به کشورهای خودشان بازمی‌گردند.

پیش از توقف مذاکرات، علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد ایران، با انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دیدار و گفت‌وگو کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۸ دی گفته بود که در دو دور اخیر مذاکرات برخی پیشرفت‌ها به دست آمده، اما خیلی زود است که بگوییم تهران در دور کنونی به میز مذاکره بازگشته تا بر روی این پیشرفت‌ها چیزی به دست بیاورد یا نه.

روز سه‌شنبه ۷ دی نیز دیپلمات‌های سه کشور بریتانیا، فرانسه و آلمان در بیانیه‌ای با «اضطراری» توصیف کردن روند مذاکرات اخیر اعلام کرده بودند که به نقطه‌ای نزدیک می‌شویم که تشدید فعالیت‌های برنامه هسته‌ای ایران برجام را کاملاً از معنا تهی می‌کند.دور هشتم مذاکرات احیای برجام از روز دوشنبه ۶ دی در وین آغاز شده بود. ایران در این مذاکرات حاضر نشده با آمریکا به‌طور مستقیم گفت‌وگو کند و ایالات متحده در این مذاکرات به صورت غیرمستقیم حضور دارد.رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی در دو روز گذشته ٨ نفر را در زندانهای قزلحصار و شیراز اعدام کرد

امروز یکشنبه سی و یکم تیرماه، حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط …