مذاکرات صلح سوریه درژنو بدون نتیجه به حالت تعلیق درآمد

مذاکرات صلح سوریه روزیک شنبه/26 فوریه/ در”ژنو” بدون نتیجه ای به پایان رسید.هنوز از تاریخ و شرایط چگونگی شرایط ادامه مذاکرات خبری دردست نیست.

گزارش ها حاکی است که هیئت های نمایندگی مخالفین رژیم اسد قرار است امروز طی دیداری با هیئت نمایندگی روسیه آخرین تحولات مذاکرات را مورد بررسی قراردهند.

درهمین حال به گزراش رویترز، کمتیه عالی نظارت برمذاکرات نیز امروز درسطح وزرای خارجه گرد هم می آیند تا دلایل عدم پیشرفت مذاکرات را مورد بحث قراردهند.

ازسوی دیگرهیئت مذاکره کننده مخالف رژیم اسد روزگذشته باردیگرتاکید کرد که مبارزه با تروریسم تنها ازطریق انتقال قدرت سیاسی ممکن خواهد بود.

“نصرحریری” رئیس هیئت نمایندگی مخالفین رژیم سوریه درکنفرانس مطبوعاتی، دقایقی پس از تعلیق مذاکرات، گفت: ما برای ورود به روند سیاسی واقعی که انتقال سیاسی را به دنبال داشته باشد به ژنو امده ایم.
وی افزود: ما برخورد مثبتی با کلیه پیشنهادات “دی میستورا” داشته ایم.
“سالم المسلط” سخنگوی هیئت عالی مذاکره کننده گروهای مخالف با متهم کردن هئیت نمایندگی دولت دمشق درمذارکرات گفت: ازآغازمذاکرات درژنو تنها یک سخن ازدهان نمایندگان رژیم اسد شنیده می شود و آن کلمه “تروریسم” است.
وی گفت با استفاده ازاین کلمات است که هیئت سوری مذارکرات را به بن بست کشانده است.
“بشارالجعفری” رئیس هیئت نمایندگی سوریه درژنو روز شنبه گفته بود که الویت نشست ژنو باید مبارزه با تروریسم باشد.
وی درسخنانی پس از سوئ قصد خونین شهر”حمص” تاکید کرده بود که دولت سوریه با کسانی که از محکوم کردن حملات اخیر خودداری کنند مذاکره نخواهند کرد.
رادیو فرانسه

اینرا هم بخوانید

اعتراض آرمین مرتب، برادر آروین مرتب از کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی، به حضور پزشکیان بر مزار برادرش

آرمین مرتب، برادر آروین مرتب از کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی، به حضور مسعود پزشکیان نامزد انتخابات …