مصوبه افزایش هر ساله اجاره بها تا سقف ۲۵ درصد در تهران و۲۰ درصد در سایر شهر‌ها به تأیید سران قوا رسید

مصوبه دولت در زمینه تعیین حداکثر افزایش اجاره‌بها در هر سال تا سقف ۲۵ درصد در تهران و ۲۰ درصد در شهر‌های سراسر کشور مورد تایید شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا قرار گرفت.

لازم به توضیح است دولت رئیسی مدتی پیش پیشنهاد افزایش ٢٥درصدی را کرده بود که روز گذشته سران قوا افزایش ٢٥ درصدی اجاره بها را تصویب کردند. معنای این مصوبه افزایش اتوماتیک اجاره بها با آغاز هر سال جدید است. در همین حال در روزهای گذشته مرکز آمار و وزارت مسکن در گزارشاتی میزان افزایش اجاره بهای واقعی در تهران و برخی شهرهای کلان کشور را منتشر کرده بود. روز شنبه ۲۸ خرداد در تهران اعلام شد اجاره‌بها در این شهر از سال گذشته تاکنون افزایش سه برابری داشته است.

گزارش افزایش اجاره بهادر ١٢ سال گذشته

براساس اطلاعات مرکز آمار، اجاره بها در تهران در ۱۲ سال،۱۲ برابر شده است، یعنی۱۱۰۰ درصد افزایش

.وب سایت اقتصاد آنلاین:براساس اطلاعات مرکز آمار؛اجاره بهای شهر تهران در ۱۲ سال، ۱۲ برابر شداین وب سایت نوشته:دقیق‌تر نگاهی به آمار رسمی بیاندازیم و افزایش اجاره بها در تهران طی ۱۲سال را مشاهده کنیم، یعنی از تابستان سال۱۳۸۸ تا تابستان سال ۱۴۰۰؛ شاید باورش برایتان سخت باشد؛ اما در این ۱۲سال شاهد افزایش ۱۲برابری اجاره بهای مسکن در تهران بوده‌ایم؛ یعنی در ۱۲سال، اجاره بهای مسکن در تهران ۱۱۰۰ درصد افزایش داشته است.میزان افزایش اجاره بهای مسکن در تهران طی ۱۲سال اخیر.بیشترین افزایش اجاره بها در بین مناطق ۲۲گانه تهران مربوط به منطقه یک بوده است؛ اجاره بها در این منطقه چیزی بیش از ۱۴برابر شده است؛ پس از آن، منطقه دو در رتبه دوم قرار دارد؛ اجاره بهای مسکن در این منطقه نیز با فاصله اندک نسبت به منطقه ۲، کمی کمتر از ۱۴برابر افزایش یافته است؛ پس از آن نیز منطقه ۵ در رتبه سوم افزایش اجاره بها قرار دارد؛ اجاره بهای مسکن در منطقه۵ بیش از ۱۳برابر و پس از آن منطقه۴ با افزایشی ۱۲برابری، رتبه چهارم افزایش اجاره بها را داشته است.کمترین افزایش اجاره بها طی این ۱۲سال، مربوط به منطقه ۱۹بوده است؛ اجاره بهای مسکن در منطقه ۱۹ حدود ۸برابر افزایش یافت؛ پس از آن نیز منطقه ۱۸ در رتبه بعدی قرار دارد که اجاره بهای آن نیز کمی بیش از ۸برابر افزایش یافته است.

اینرا هم بخوانید

اعتراض آرمین مرتب، برادر آروین مرتب از کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی، به حضور پزشکیان بر مزار برادرش

آرمین مرتب، برادر آروین مرتب از کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی، به حضور مسعود پزشکیان نامزد انتخابات …