مقام حکومتی:تکرار بحران خوزستان نگران کننده است

ایسنا،هوشنگ‌ شیرمردی رییس شورای شهر اهواز:تکرار بحران خوزستان نگران کننده است.وی با اشاره به بحران اخیر قطعی سراسری برق، آب در اهواز گفت: ‌استاندار قطعا باید برای برخورد با عوامل کم‌کار در این بحران دستور ویژه بدهد.

مشکلات اخیر قطعی سراسری برق و آب و مراکز مخابراتی در اهواز به هیچ وجه پذیرفته نیست. بحران روز شنبه علاوه بر خسارات اقتصادی، آثار منفی بسیار زیادی نیز در زندگی مردم گذاشت.

وی افزود:‌ با توجه به بحران 9 بهمن ماه امسال در اهواز که قطعی سراسری برق و آب را به دنبال داشت، چرا در این مدت شست و شوی مقره‌ها و تاسیسات برقی انجام نشد؟ چرا در این زمینه کم کاری صورت گرفت تا چنین مشکلات و بحرانی دوباره در اهواز ایجاد شود؟ بروز این بحران و تکرار آن خیلی نگران کننده است و قابل قبول نیست.

وی خواستار برخورد با عوامل کم کار در بروز بحران اخیر اهواز شد و تصریح کرد:‌ استاندار باید با کم‌کاری‌های صورت گرفته در بروز مشکلات قطعی گسترده و سراسری برق و آب برخورد کند و برای برخورد با عوامل کم کار دستور ویژه بدهد.

شیرمردی با اشاره به اقدام روز گذشته استاندار و برکناری مدیرکل مدیریت بحران خوزستان افزود: استاندار خوزستان با صلاحدیدی که داشته تصمیم به برکناری مدیرکل بحران استان گرفت؛ قطعا این اقدام بی تاثیر نیست و استاندار باید برخورد با دیگر عوامل کم کار را ادامه دهد.

وی با بیان اینکه بحران اخیر اهواز در حوزه وزارت نیرو قرار می گیرد، عنوان کرد:‌ مجموعه‌‌های وزارت نیرو در استان خوزستان مانند شرکت توزیع برق و برق منطقه‌ای موظف به پاسخگویی در خصوص بحران اخیر به مردم هستند و قطعا باید با این دستگاه‌ها برخورد شود تا دوباره شاهد تداوم و استمرار این مشکلات و بحران ها نباشیم.

وی با انتقاد از وضعیت اهواز در روز شنبه گفت:‌ در آغاز هفته مردم با تعطیلی ادارات و بانک ها و قطعی آب و برق مواجه می شوند. بعضی ها در آسانسورها گیر می‌کنند و افراد بیمار نیز در منازل خود محبوس می شوند. قطعا این مشکلات موجب سلب اعتماد عمومی به مدیران استانی شده است و اکنون تمام مردم از این وضعیت ابراز گلایه و ناراحتی می کنند.

شیرمردی با اشاره به تاثیر پدیده گرد و غبار در بروز بحران روز شنبه در اهواز اظهار کرد:‌ علاوه بر آثار آشکار این پدیده از جمله خسارات اقتصادی و اجتماعی و بهداشتی، پدیده گرد و غبار دارای آثار پنهانی است که دانشگاه علوم پزشکی اهواز باید در خصوص این گونه آثار اظهار نظر کند. پدیده گرد و غبار حتی ممکن است آثاری منفی بر مغز بگذارد.

وی تصریح کرد:‌ شورای شهر با اختیارات کنونی خود تنها در حیطه شهرداری می تواند ورود کند، در سایر حوزه ها از جمله آبفا و برق برای شورای شهر در قانون اختیاراتی پیش بینی شده اما تفویض این اختیارات هنوز انجام نشده است. قطعا تفویض این اختیارات در جلوگیری از بروز مشکلات و بحران اخیر اهواز بی تاثیر نخواهد بود. همه اعضای شورای شهر نسبت به عملکرد آبفا اهواز اعتراض داشتند و دارند اما این اعتراضات به دلیل عدم تفویض اختیارات قانونی در حوزه آبفا به شورای شهر به جایی نرسید و منجر به نتیجه نشد.

اینرا هم بخوانید

چهار زندانی سیاسی به اتهام دست داشتن در آتش‌سوزی زندان اوین،مجموعا ۳۳ سال زندان محکوم شدند

در پی برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان آتش‌سوزی زندان اوین در مهر ماه …