موج تازه گرانی کالاهای اساسی به‌بهانه افزایش دستمزد ۹۶ کارگران

تسنیم:موج تازه گرانی کالاهای اساسی به‌بهانه افزایش دستمزد ۹۶ کارگران

همزمان با آغاز سال ۹۶ و به‌بهانه افزایش حقوق کارگران قیمت برخی کالاهای مصرفی و اساسی مردم افزایش یافته یا تقاضای افزایش برای آنها وجود دارد.

 ابتدایی‌ترین روزهای سال جاری همراه با افزایش قیمت برخی از کالاهای اساسی و غیراساسی مصرفی مردم شده است.

درباره دلیل این افزایش قیمت می‌توان دلایل مختلفی را نام برد ،اما یکی از مهم‌ترین دلایل این افزایش قیمت به بالا رفتن دستمزدها در سال جاری گره خورده است به‌طوریکه بسیاری از اصناف و اتحادیه‌ها دلیل این افزایش قیمت یا تقاضا برای افزایش قیمت محصولات خود را بالا رفتن هزینه‌های تولید در سال 96ازجمله دستمزدها می‌دانند.
بنابراین گزارش، نرخ حبوبات در ابتدایی‌ترین روزهای سال جاری افزایش قیمت را تجربه کرد به‌طوری که قیمت هر کیلوگرم لوبیای چیتی به 13هزار تومان و لپه به 12هزارو800 تومان رسید درحالی که نرخ این حبوبات در اسفندماه حدود11هزارو500 تومان و در آذرماه سال گذشته به‌ترتیب 8هزار و 700و9هزارو500 تومان بود.

قیمت گوشت قرمز نیز کماکان روند نرخ  بالایی خود را حفظ کرده است و در سال جاری نیز هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه بدون دنبه در خرده‌فروشی‌ها 38هزار تومان به فروش می‌رسد و قیمت مرغ با وجودافزایش قیمتی که در تعطیلات نوروزی به‌دلیل تعطیلی موقت کشتارگاه‌ها داشت و به نزدیک 9هزار تومان رسیده بود اکنون به قیمت تعادلی و حدود 7هزارو300 تومان رسیده، هرچند هنوز از قدرت خرید طبقه ضعیف جامعه خارج است.

 هر شانه تخم‌مرغ 30عددی نیز کماکان بالا است و به‌قیمت 12هزار تومان تا 13 هزار تومان و بسته‌بندی شده این محصول حدود 14 هزارو500 تومان به فروش می‌رسد.

بنابراین گزارش قیمت میوه نیز هنوز تب افزایش قیمت شب عید خود را تا حدودی حفظ کرده است و قیمت‌ها برای مصرفکننده به‌نسبت بالا است به‌طوری که پرتقال جنوب و وارداتی به‌ترتیب 8هزار تومان و 8هزارو500 تومان و تامسون شمال کشور4هزارو500 تومان تا 5هزار تومان به فروش می‌رسد. پرتقال درجه 2 نیز هزارو500تومان تا 2هزار و 500 تومان در بازار مصرف قیمت دارد.

انواع سیب نیز 4هزار تومان تا 6هزار تومان و کیوی 4 هزار تومان تا 6هزار تومان و لیموترش سنگی 6 تا 7هزار تومان به فروش می‌رسد.

اینرا هم بخوانید

دستگیری ۲۹ نفر به اتهام شیطان‌پرستی در شهرستان «شیروان»

فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفته روز گذشته در راستای اجرای طرح نور، ۲۹ نفر را …