میزان ریزگردها در آبادان 18برابرحدمجاز

شهریار عسکری رئیس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان ریزگردها در آبادان در ساعت 8:30 دقیقه صبح روز شنبه به دو هزار و 720 میکروگرم بر مترمکعب معادل 18 برابر حد مجاز رسید.

  میزان ریزگردها در این مدت در اهواز یک هزار و 392، خرمشهر دو هزار و 442، شادگان یک هزار و 602، میکروگرم بر متر معکب اعلام شده است.میزان عادی ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر متر معکب است.
بنا به پیش بینی اداره کل هواشناسی خوزستان میزان ریزگردها در آسمان خوزستان رو به افزایش است و این پدیده تا بعد ازظهر روز شنبه در خوزستان باقی خواهد بود.** معاون استاندار خوزستان: تعطیلی مدارس خوزستان به فرمانداران واگذار شد
جانشین استاندار خوزستان در ستاد بحران این استان گفت: تعطیلی نوبت عصر مدارس استان به فرمانداران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها واگذار شده است.
فرامند هاشمی زاده شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: در پی ورود توده گرد و غبار مدارس نوبت صبح در تعدادی از شهرهای استان در روز شنبه تعطیل اعلام شدند.
بر اساس این گزارش، شنبه مراکز آموزشی 12 شهر تعطیل اعلام شده اند. مدارس شهرستان های اهواز، کارون، باوی، بستان، حمیدیه، شوش، آبادان، خرمشهر، اروند، شادگان، دشت آزادگان و هویزه در نوبت صبح و مدارس شهرهای ماهشهر، امیدیه، آغاجاری، دزفول، رامهرمز، رامشیر، گتوند و شوشتر فقط در نوبت بعد از ظهر شنبه تعطیل است.
هواشناسی خوزستان منشاء این توده گرد و خاک را کشور عراق اعلام کرده است.
به گزارش محیط زیست خوزستان، میزان گرد و غبار در ساعت 9 امروز در اهواز به یک هزار و 795 میکروگرم بر مترمکعب، خرمشهر 2 هزار و 842 میکروگرم بر مترمکعب، آبادان 2 هزار و 849 میکروگرم بر مترمکعب، شادگان یک هزار و 404 میکروگرم بر مترمکعب، سوسنگرد یک هزار و 722 میکروگرم بر مترمکعب و در سایر شهرها کمتر از 200 میکروگرم بر مترمکعب است.ایرنا

اینرا هم بخوانید

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.عاطفه از پرونده‌سازی …