نامه سرگشاده” شورای ملی ایران” به کنگره آمریکا: در تحریم‌ها بین مردم و حکومت تفکیک قائل شوید

«شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد» در واکنش به اقدامات اخیر ایالات متحده در ارتباط با آزادی زندانیان آمریکایی-ایرانی و همچنین برخوردهای نظامی با نیروهای جمهوری اسلامی در منطقه، طی نامه‌ای سرگشاده به نمایندگان کنگره آمریکا خاطر نشان کرد برای اعمال تحریم‌ها، بین مردم و حکومت ایران تفکیک قائل شوند.

در این نامه که روز دوشنبه در وبسایت شورا منتشر شد، گفته می‌شود ما به رغم پشتیبانی از اعمال تحریم‌های هدفمند علیه رهبر جمهوری اسلامی و نهادهای سرکوب‌گر وابسته به او، «توجه شما را به این واقعیت جلب می‌کنیم که مردم ایران متحدان شما هستند و برای اعمال تحریم‌ها، همواره بین این مردم و جمهوری اسلامی و شرکایش تفکیک قائل شوید.»

شورای ملی ایران در این نامه، که به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شده، با اعلام این که نگرانی ایالات متحده را درباره وضعیت شهروندان ایرانی-آمریکایی که «بی گناه در بند جمهوری اسلامی هستند» را درک و از درخواست واشنگتن برای آزادی فوری آنها حمایت می‌کند، از نمایندگان کنگره می‌خواهد «اعتراض خود را برای آزادی هزاران زندانی سیاسی و عقیدتی که در بند جمهوری اسلامی به سر می‌برند» اعلام کنند.

در ادامه نامه با اشاره به نقض حقوق مردم ایران، از نمایندگان و سناتورهای کنگره آمریکا خواسته شده است «افزون بر ادامه سیاست‌های مبارزاتی خود برابر جمهوری اسلامی، از آرمان‌های ملت ایران که همانا ارزش‌های دموکراتیک برای تقویت جامعه مدنی، آزادی باورها و سکولار دموکراسی از طریق برگزاری انتخابات آزاد است، حمایت کنند.

شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد، که بنیانگزار آن شاهزاده رضا پهلوی است، بر پایه قانون اول ژوئیه ۱۹۰۱ فرانسه و قطعنامه ۱۶ اوت ۱۹۰۱ فرانسه در شهر پاریس و در تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۱۳ میلادی برابر با ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ خورشیدی تأسیس شد.

هدف محوری این شورا با پایبندی به منشور ۱۷ گانه خود در راستای پشتیبانی از مبارزات مردم برای برقراری «حکومت دموکراتیک، و گیتی گرا مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر در ایران» است.

متن کامل نامه سرگشاده «شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد» به اعضای مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده به شرح زیر است:

«شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد» عکس‌العمل‌های اخیر دولت آمریکا در ارتباط با آزادی زندانیان آمریکایی ـ ایرانی و همچنین برخوردهای نظامی با نیروهای جمهوری اسلامی در منطقه، طی نامه‌ای سرگشاده به سناتورها و نمایندگان کنگره «ایالات متحده آمریکا» خاطر نشان کرد :

ما به رغم پشتیبانی از اعمال تحریم‌های هدفمند دربرابر رهبرجمهوری اسلامی و نهادهای سرکوب گر وابسته به وی، توجه شما را به این واقعیت جلب می‌کنیم که مردم ایران متحدان شما هستند و برای اعمال تحریم‌ها، همواره بین این مردم و جمهوری اسلامی و شرکایش تفکیک قائل شوید. همچنین نگرانی شما در ارتباط با شهروندان ایرانی ـ آمریکایی که بی گناه در بند جمهوری اسلامی هستند را به خوبی درک می کنیم و خواهان آزادی آن‌ها که زندانیانی ایران الاصل نیز می‌باشند، هستیم.

افزون براین، از شما انتظار می‌رود، اعتراض خود را برای آزادی هزاران زندانی سیاسی و عقیدتی که در بند جمهوری اسلامی به سر می‌برند اعلام کنید و برای رهایی میلیون‌ها شهروند ایرانی که نزدیک به چهاردهه توسط حکومت تروریست‌پرور جمهوری اسلامی به گروگان گرفته شده‌اند، با ما همراه باشید.

«شورای ملی ایران برای انتخابات‌ آزاد» در این نامه به سیاستمداران آمریکایی یادآور می‌شود، در دام جمهوری اسلامی که به دنبال جنگ و درگیری منطقه‌ای است، قرار نیفتند. چرا که تروریسم و درگیری‌های منطقه‌ای و همین‌طور بی‌ثباتی، تغذیه‌ روح و نعمتی برای بقای جمهوری اسلامی است. حمله نظامی، تنها می‌تواند این حکومت تروریست‌پرور را در داخل ایران و منطقه تقویت کند.

هم‌چنین شورای ملی با اشاره به نقض بنیادین حقوق ملت ایران، از نمایندگان و سناتورهای کنگره آمریکا درخواست دارد تا افزون بر ادامه سیاست‌های مبارزاتی خود برابر جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور، از آرمان‌های ملت ایران که همانا ارزش‌های دمکراتیک برای تقویت جامعه مدنی، آزادی باورها و سکولار دمکراسی از طریق برگزاری انتخابات آزاد است، حمایت و پشتیبانی کنند.

این مهم تنها با تقویت آن دسته از مردم ایران که نمایندگان واقعی ارزش‌های دمکراتیک و جهانشمول هستند و هم‌چنین با محکومیت سازمان‌ها، اشخاص و عوامل مخفی و غیرمخفی حکومت جمهوری اسلامی و یا گروه‌های تروریستی میسر می‌شود.

در پایان، «شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد» یادآور می‌شود که ملت ایران خواهان هموندی به جهان آزاد و دمکراتیک می‌باشد و از کنگره ایالات متحده آمریکا می‌خواهد تا از این خواست به حق ملت ایران پشتیبانی اخلاقی و سیاسی کرده و برای رسیدن به آزادی، ثبات و صلح در ایران و خاورمیانه با این جنبش همراه باشند.رادیو آمریکا

 

اینرا هم بخوانید

احمدرضا جلالی از زندان اوین به نخست‌وزیر سوئد: مرا با خطر اعدام، بی‌پناه رها کردید

مکالمه تلفنی ضبط شده احمدرضا جلالی زندانی ایرانی-سوئدی محکوم به اعدام که از داخل زندان …