نبرد در غرب شهر موصل عراق؛ هزاران غیرنظامی از شهر خارج شدند

هزاران غیرنظامی همزمان با ادامه پیشروی نیروهای دولتی عراق در موصل محل سکونت خود در غرب این شهر را ترک کردند. بسیاری از این غیرنظامیان به یکی از روستاهای نزدیک موصل که به تازگی کنترل آن از دست گروه داعش خارج شده است، انتقال یافتند.

نیروهای دولتی عراق در حالی روز دوشنبه موفق به در اختیار گرفتن کنترل جنوبی ترین پل بر روی رودخانه دجله در شهر موصل شدند که چند روز پیش نیز پایگاه نظامی غزلانی را تصرف کرده بودند. این پایگاه به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در ادامه نبرد اهمیت زیادی برای نیروهای دولتی خواهد داشت.

فاضل ابو رغیف، تحلیلگر مسائل امنیتی می گوید: «پایگاه نظامی غزلانی بر روی ارتفاعات واقع شده است و در نتیجه افراط گرایان نمی توانند با آتش غیر مستقیم حمله کنند. آتش توپخانه ای آنها نیمی از قدرت خود را از دست داده است. حمله به منطقه مرتفع نیز برای آنها دشوار است. نیروهای عراقی با حمله از ارتفاعات قدرت بیشتری خواهند داشت.»

بنا به تخمین سازمان ملل متحد با شدت گرفتن درگیری ها حدود ۷۵۰ هزار نفر در غرب موصل در محل سکونت خود گرفتار شده اند. این سازمان پیش بینی می کرد که حدود ۲۵۰ هزار نفر خانه های خود در بخش غربی شهر را ترک خواهند کرد اما تاکنون اکثر آنها به دلیل عدم تامین امنیت گذرگاه ها موفق به ترک محل سکونت خود نشده اند.یورونیوز

http://fa.euronews.com/2017/02/27/battle-for-mosul-civilians-flee-as-iraqi-troops-push-deeper-into-isil-held-areas

اینرا هم بخوانید

کانادا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد

کانادا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. دومینیک لبلانک وزیر امنیت عمومی …