نماینده مجلس رژیم و اعتراضات کارگران شرکت هپکوی اراک

علی‌اکبر کریمی نماینده مجلس رژیم از اراک  در خصوص تجمع کارگران شرکت هپکو گفته است:قصور سازمان خصوصی‌سازی در برخورد قانونی با مالک شرکت هپکوی اراک

وی در رابطه با عدم پرداخت مطالباتشانگفته است: شرکت هپکو چندین سال است به لحاظ مالکیتی بلاتکلیف مانده و کارگران این شرکت نمی‌دانند طرف حساب آنها برای پیگیری مطالبات و حقوقشان چه کسی است.
وی با اشاره به اینکه سازمان خصوصی‌سازی در برخورد با مالک این شرکت به عنوان فردی که چنین سرمایه ملی و برند معتبری را طبق اصل ۴۴ خریداری کرده، کوتاه آمده، خاطرنشان ساخت: انتظار می‌رود سازمان خصوصی‌سازی تصمیمات جدی در برخورد قانونی با این فرد که نه تنها بدهی خود بابت خرید شرکت را حدود ۱۰ سال است نپرداخته، بلکه میلیاردها تومان از ماشین‌آلات شرکت را برده و به شرکت بدهکار است، اتخاذ کند.
برخورد سازمان خصوصی‌سازی با مالک شرکت هپکو که یک دهه است شیره وجود این شرکت را مکیده و امروز که این شرکت از نظر مواد اولیه، تولیدات و قراردادهای منعقده به آخر خط رسیده بیان می‌کند من توانایی اداره این شرکت را ندارم، برخورد صحیحی نیست.
وی افزود: خصوصی‌سازی شرکت هپکو به هیچ‌وجه مبتنی بر اصول و منطق نبوده و سازمان خصوصی‌سازی قطعا در روند برخورد قانونی با این فرد کوتاهی کرده است و چند سال است که این فرآیند را با کندی و مسامحه پیش می‌برد.
کریمی با بیان اینکه کارگران شرکت هپکو علاوه بر تامین مسائل معیشتی نسبت به آینده شرکت و آینده شغلی خود نگران هستند، ابراز کرد: برخی از تصمیماتی که در ستاد اقتصاد مقاومتی در سطح استان و به موازات آن در وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفته شده باید در سطح ملی و به ویژه توسط سازمان خصوصی‌سازی پیگیری شود که ابتر مانده و اجرایی نشده است و به عنوان نماینده مردم انتظار داریم این مطالبات کارگران شرکت هپکو پیگیری شود.کیهان

اینرا هم بخوانید

تشکیل پرونده جدید علیه مریم اکبری منفرد برای توقیف اموال وی

وکیل مریم اکبری منفرد، زندانی از تشکیل پرونده جدید علیه موکل خود با درخواست ستاد …