نیویورک تایمز:اسرائیل قصد «حمله بزرگ‌تری به ایران را داشت اما برای اجتناب از جنگ آن را کنار گذاشت»

روزنامه نیویورک تایمز روز دوشنبه سوم اردیبهشت در گزارشی نوشت که حمله شامگاه جمعه اسرائیل به ایران قرار بود وسیع‌تر باشد، اما رهبران این کشور به‌دنبال فشار متحدان خود موافقت کردند آن را محدودتر کنند.

این روزنامه آمریکایی به نقل از سه مقام اسرائیلی که نام‌شان فاش نشده افزود: رهبران اسرائیل هفته گذشته در ابتدا بمباران چندین هدف نظامی در خاک ایران، از جمله در اطراف تهران، را مورد بحث قرار دادند تا حملات موشکی و پهپادی ۲۵ فروردین جمهوری اسلامی را تلافی کنند.

به نوشته نیویورک تایمز، یک چنین حمله وسیع و خسارت‌باری نمی‌توانست از سوی ایران نادیده گرفته شود و خطر ضدحمله مرگبار ایران را به‌دنبال داشت که می‌توانست خاورمیانه را به لبه یک درگیری بزرگ منطقه‌ای بکشاند.

نیویورک تایمز می‌گوید: پس از این‌که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، و وزیران خارجه بریتانیا و آلمان از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، خواستند تا مانع آغاز جنگی وسیع شود، این کشور پذیرفت که حمله شامگاه جمعه، دست‌کم در مقطع فعلی، محدودتر باشد تا از وارد آوردن خسارت گسترده و در نتیجه افزایش تنش‌ها جلوگیری شود.با این حال، به اعتقاد مقام‌های اسرائیل، این حمله عمق و پیچیدگی تسلیحات اسرائیلی را به ایران نشان داد.

نیویورک تایمز می‌افزاید: اسرائیل به جای اعزام جنگنده به حریم هوایی ایران، شماری موشک از جنگنده‌های خود از چند صد کیلومتری غرب خاک ایران شلیک کرد. حملات کوچکی نیز با استفاده از ریزپرنده‌ها صورت گرفت تا دفاع هوایی ایران سردرگم شود. برگرفته از رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

تجمع بخش های مختلف بازنشستگان در کرمانشاه و چند خبر دیگر

اعتراضات هر روزه بخشهای مختلف بازنشستگان در شهرهای مختلف ادامه دارد. امروز هشتم خردادماه در …