هشت معترض بازداشت شده در ایذه در کیفرخواست به «محاربه و افساد فی‌الارض» متهم شدند

همزمان با افزایش فشارها و بازداشت شماری از اعضای خانواده‌های کشته‌شدگان ایذه، دادسرای این شهر ۸ تن از معترضان بازداشت شده ایذه را در کیفرخواست صادره به «محاربه» و «افساد فی‌الارض» متهم کرد و پرونده این معترضان را به دادگاه انقلاب اهواز ارجاع داد.

در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی اهواز بهمن بهمنی، محسن احمدپور، بهروز سلحشور، رسول بداغی، وحید عباسی، رضا عرب‌پور، صادق قاسمی و اسماعیل موسوی نظری، ۸ تن از معترضان بازداشت شده در جریان اعتراضات آبان ماه ۱۴۰۱ ایذه با اتهاماتی چون «محاربه و افساد فی الارض» مواجه شده‌اند که این معترضان را در معرض صدور حکم «اعدام» قرار می‌دهد.

یک منبع مطلع از پرونده معترضان بازداشت شده شهر ایذه، به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گفته است که برای این ۸ معترض بازداشت شده یک «پرونده‌ مشترک» تشکیل شده و چندی پیش جلسه «تفهیم اتهام» این معترضان در بازپرسی دادسرای ایذه برگزار شده است.

در این جلسه بازپرس دادسرای ایذه اتهاماتی چون «محاربه، افساد فی‌الارض و عضویت در گروه‌های مخالف نظام» را به این ۸ معترض نسبت داده است و پس از آن کیفرخواستی با همین اتهامات برای این ۸ معترض صادر و پرونده آنها «به تازگی به شعبه چهارم دادگاه انقلاب اهواز» ارجاع شده است. مصادیق اتهامات وارد شده به ۸ معترض بازداشت شده شهر ایذه اعلام نشده است.هرانا

اینرا هم بخوانید

بازنشستگان مخابرات چه می‌خواهند؟

ایلنا:در طول یک سال اخیر، بازنشستگان مخابرات هر هفته به طور سراسری در استان‌های مختلف در …