هشدارعفو بین‌الملل:داعش در پی کودکان ایزدی می باشد

عفو بین‌الملل می‌گوید که کودکان ایزدی که از اسارت خشونت بار داعش در عراق نجات یافتند همچنان از مشکلات روحی و جسمی رنج می‌برند.در سال ۲۰۱۴ و زمانی که داعش محل زندگی این اقلیت مذهبی را تصرف کرد، بسیاری از کودکان را کشت.

نزدیک به ۷ هزار زن و دختر ایزدی را هم نیروهای دولت اسلامی، داعش به اسارت گرفتند که بسیاری از آنها مورد تجاوز قرار گرفتند.گروهی از این زنان پس از فرار از آخرین پایگاه‌های داعش، از بچه های خود جدا شدند و اکنون دنبال بچه های خود می‌گردند. عفو بین‌الملل می‌گوید که مادران باید به طور دائمی فرزندان خود را پیدا کنند.

نزدیک به دو هزار کودکی که جان سالم به در بردند، درمان‌های مورد نیاز را دریافت نکردند.عفو بین الملل می‌گوید که همه این کودکان رها شده‌اند اما به حمایت های طولانی مدت نیاز دارند.عفو بین الملل میگوید که زنانی که پس از اسارت مجبور به ازدواج با مردان داعش شدند، برای کنار آمدن با مشکلات روحی این تجربه سخت نیاز به حمایت های روحی و روانی دارند.سرگذشت زنان ایزدی در دوران اسارت داعش و فرزندانشان موضوع مستند نفیسه کوهنورد بوده است، که به تازگی جایزه معتبر ‘وان ورلد مدیا’ را دریافت کرد.بی بی سی

اینرا هم بخوانید

دیوان بین‌المللی دادگستری اشغال اراضی فلسطینی توسط اسرائیل را «غیرقانونی» خواند

دیوان بین‌المللی دادگستری در لاهه، که عالی‌ترین مرجع قضایی سازمان ملل است در یک حکم …