“همینجوری” حجاب لغو میشود!

کانال اینستاگرام “انقلاب زنانه” ویدئوی یکی از کاربران در ایران را منتشر کرد که جالب بود. می بینیم که دو زن جوان بدون روسری و با موهایی زیبا و مواج در باد، در خیابان راه میروند و کسی که فیلم را گرفته میگوید: همین الان همینجوری بی حجاب از جلوی گشت ارشاد رد شدیم!

بله، همینجوری دارد حجاب لغو میشود.

جمهوری اسلامی با حجاب آمد و بی حجاب میرود! البته منظورم این نیست که به میل خود از آپارتاید جنسی و جنایت علیه زنان، و از حجابی که سر کل جامعه ایران کرده دست بر میدارد. حجاب و زن ستیزی رکن اصلی و ایدئولوژیک نظام اسلامی است. اما بهمین دلیل حجاب شیشه عمر هیولای اسلامی حاکم بر ایران است. با بلایی که دختران خیابان انقلاب سر حجاب آوردند؛ با مبارزه تعطیل ناپذیر زنان که از روز اول این رژیم علیه حجاب و کل جمهوری اسلامی جریان داشته و دارد؛ اینک داریم می بینیم که زنان و مردم ایران چطور شیشه عمر این هیولا را بر کف خیابانهای تهران و دیگر شهرها بر زمین میکوبند! نکته جالب در ویدیو انقلاب زنانه این است که عابران زیادی را می بینیم که اصلا توجهی به بی حجابی زنان ندارند و گویی صحنه برایشان کاملا عادی و معمول است.

زمان آن فرا رسیده که همه جا حجاب ها را برداشت و حجاب اجباری را عملا لغو کرد. هشت مارس، هفده اسفند، روز جهانی زن فرصتی برای گام برداشتن در این راه است.

مندرج در ژورنال شماره ۵۰

اینرا هم بخوانید

کشتن انسان به هر دلیل و با هر اعتقادی قابل بخشش نیست- مریم فرهادی

من نمیدانم این چه کشوری است که اگر مخالف نظامش باشی کشته میشوی اگر موافق …