وزرای خارجه هفت کشور غربی با انتشار ویدیویی مشترک اعلام کردند که کنار زنان ایران در راه احقاق حقوق آنها هستند.

وزرای خارجه هفت کشور غربی روز جمعه ۱۵ مهرماه با انتشار پیام ویدیویی مشترکی اعلام کردند که کنار زنان ایران در راه احقاق حقوق آنها هستند.

این ویدیو که وزارت خارجه آلمان در صحفه توئیتر خود منتشر کرده است، پیام وزرای خارجه آلمان، فرانسه، بلژیک، سوئد، ایتالیا، کانادا و شیلی را بازتاب می‌دهد.

ویدیو با تصویری از مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله سقزی که در بازداشت گشت ارشاد جان باخت، آغاز می‌شود و در ادامه آنالنا بربوک وزیر خارجه آلمان پیام خود به زنان ایرانی را ارائه می‌دهد.

او می‌گوید تا زمانی که زنان در امنیت نباشند، هیچ کس امنیت نخواهد داشت: «بنابراین در کنار زنان شجاع ایران ایستاده‌ایم، برای حقوقشان، برای صلح و برای آزادی‌شان.»

کاترین کولونا همکار فرانسوی وی نیز در این ویدیو تاکید می‌کند که خشونت علیه معترضان در ایران باید پایان یابد.

وی در ادامه تصریح کرد: «فرانسه از این اعتراضات حقوق بشری دفاع می‌کند و سکوت گزینه فرانسه نیست. کسانی که مسئول هستند، مواخذه خواهند شد.»

همچنین ملانی جولی وزیر خارجه کانادا در این پیام ویدیویی مشترک می‌گوید: «کانادا در کنار زنان شجاع ایران که برای آزادی خود و آینده مبارزه می‌کنند، ایستاده است؛ چرا که حقوق زنان، حقوق بشر است.»

اجه لبیب وزیر خارجه بلژیک نیز در ادامه ویدیو می‌گوید: «ما صدای خود را به همراه مردم ایران که به‌صورت مسالمت‌آمیز اعتراض می‌کنند بلند می‌کنیم. سرکوب باید پایان یابد و حقوق زنان و آزادی بیان باید محترم شمرده شود.»

ان لینده وزیر خارجه سوئد هم تاکید کرده مبارزه مسالت‌آمیز زنان ایران علیه خشونت و تبعیض حق مسلم آنان است.

خوزه مانوئل آلبارس وزیر خارجه اسپانیا به همراه آنتونیا اورخولا نوکوئرا، وزیر خارجه شیلی نیز دو مقام دیگری هستند که در این ویدیوی مشترک از حقوق زنان ایرانی دفاع کرده‌اند. از رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

شرکت ماموت۲۰۰۰ تن از کارگران خود را اخراج کرد

اتحادیه آزاد کارگران ایران:شرکت ماموت ۲۰۰۰ تن از کارگران خود را اخراج کرد https://t.me/ettehadروز۲۰تیر شرکت …