وزیر دفاع آمریکا به نخست وزیر ترکیه: واشنگتن به حفاظت از اعضای ناتو پایبند است

به دنبال ابراز نگرانی آنکارا از تصمیم کاخ سفید برای تجهیز نیروهای کرد سوریه در جنگ علیه داعش، جیم متیس وزیر دفاع ایالات متحده روز پنجشنبه به بینالی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه گفت واشنگتن به تعهد خود در حفاظت از اعضای ناتو پایبند است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگویی نیم ساعته با آقای ییلدیریم در لندن – نخستین دیدار مقام‌های ارشد دو کشور پس از دستور پرزیدنت ترامپ برای تجهیز نیروهای کرد سوریه – این اطمینان خاطر را به آنکارا داده است.

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد رئیس جمهوری ایالات متحده به پنتاگون اجازه داده است ائتلاف موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه را، که در جنگ علیه داعش متحد واشنگتن است، به سلاح‌های سنگین مجهز کند.

ترکیه، از همپیمانان آمریکا در منطقه، از حمایت واشنگتن از کردهای سوریه ناراضی است و وزیر خارجه آن کشور روز چهارشنبه گفت هر سلاحی که به دست اعضای این گروه برسد تهدیدی علیه ترکیه خواهد بود.

آنکارا می‌گویند حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در شمال سوریه با دیگر نیروهای کردی آن منطقه، از جمله گروه‌های مورد حمایت آمریکا، در ارتباط است و پس از جنگ با داعش از سلاح‌های آمریکایی علیه ترکیه استفاده خواهد کرد.رادیو آمریکا

اینرا هم بخوانید

تشکیل پرونده جدید علیه مریم اکبری منفرد برای توقیف اموال وی

وکیل مریم اکبری منفرد، زندانی از تشکیل پرونده جدید علیه موکل خود با درخواست ستاد …