وزیر دفاع آمریکا: قصد افزایش نیرو در پاسخ به تحرکات ایران در منطقه را نداریم

وزیر دفاع جدید ایالات متحده با اعلام این که کشورش فعلا در نظر ندارد در واکنش به فعالیت‌های به گفته او «بی‌ثبات کننده» ایران در خاور میانه شمار نظامیان خود در منطقه را افزایش دهد، هشدار داد که با این حال واشنگتن و جهان نمی‌توانند این اقدامات ایران را نادیده بگیرند.

جیم متیس، که در نخستین سفر رسمی خود در مقام وزارت دفاع آمریکا به شرق آسیا سفر کرده است، روز شنبه در یک نشست خبری در توکیو پایتخت ژاپن، گفت «با وجود آن که آمریکا توانایی اعزام نیروی نظامی بیشتر به منطقه را دارد، اما در حال حاضر فکر نمی‌کنم که لازم باشد.»

دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده که از اول بهمن ماه فعالیت خود را رسما آغاز کرد، رویکرد سرسختانه‌ای را در برابر جمهوری اسلامی و اقدامات تهران در منطقه اتخاذ کرده و در نخستین گام عملی در این راستا، روز گذشته ۲۵ فرد و شرکت مرتبط با آن کشور را تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا، در اطلاعیه‌ای که به همین منظور در وبسایت خود منتشر کرد، گفته است که تحریم‌های جدید تاکیدی است بر پایبندی ایالات متحده در بکارگیری چنین روش‌هایی در پاسخ به برنامه موشکی بالیستیک ایران و «فعالیت‌های بی‌ثبات کننده» آن کشور در منطقه.

شبکه خبری فاکس نیوز روز دوشنبه از آزمایش یک موشک بالستیک به نام «خرمشهر» توسط ایران در روز یکشنبه خبر داد. خبری که شورای امنیت و تهران آن را تایید کردند. ایران می‌گوید برنامه موشکی اش صرفا جنبه دفاعی دارد و آزمایش‌های موشکی‌ هم ناقض برجام نیست.رادیو آمریکا

اینرا هم بخوانید

احکام بیش از ۶۰ سال حبس برای فعالان گیلانی به شعبه اجرای احکام دادسرای رشت ارسال شد

پرونده فعالان مدنی و حقوق زنان گیلان که در مجموع به بیش از ۶۰ سال …