وزیر کار در مورد وضعیت کارگران و کارخانه فولاد اهواز

ایسنا:محمد شریعتمداریوزیر کار در مورد وضعیت کارخانه فولاد و اعتراضات کارگران گفته است: به گفته مدیرعامل بانک ملی ۴۷ هزار تن مواد اولیه در راه کارخانه است و ۲۷ هزار تن مواد اولیه هم در کارخانه آماده تولید است که با آن سه خط می‌توانند کار کنند ولی تعطیلی‌هایی که در پی اعتراضات کارگران به وجود آمده، باعث بروز مشکلاتی شده است و اگر با کارگران گفت‌وگو شود تا سه خط موجود را راه‌اندازی کنند، مشکلات برطرف می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا سهامدار اصلی شرکت فولاد به تعهدات خود در قبال کارگران عمل نمی‌کند؟ گفت: بیش‌تر این مباحث در شورای تامین استان مطرح می‌شود و ما از بانک ملی به عنوان مالک می‌خواهیم که به مسئولیتهای مالکانه خود عمل کند، ولی یک سری مسایل جانبی برای استقرار مدیریت مورد نظر بانک ملی وجود دارد که بتواند مواد اولیه را به موقع تامین و توزیع کند.

 وی ادامه داد: مدیرعامل بانک ملی به ما می‌گوید ۱۵۰ میلیارد تومان کالا در انبار دارد ولی امکان فروشش نیست و اگر کارگران سرکار بروند، می‌تواند آنها را بفروشد و مشکلات جاری را حل کند.

در هر حال این کارخانه ۷ ماه حقوق عقب افتاده داشته است، ۱۳۸۰ میلیارد ریال در این دوره پرداخت شده و بانک ملی هیچ مشکلی به لحاظ مدیریتی یا تامین منابع ندارد و با ورود مواد اولیه سایر خطوط تولید راه اندازی می‌شود.

اینرا هم بخوانید

دو اتحادیه کارگری در اسپانیا و فرانسه به کمپین بین‌المللی اعتراض علیه حکم اعدام شریفه محمدی پیوستند

در ادامه محکومیت‌های حکم اعدام برای شریفه محمدی، فعال کارگری محبوس در زندان لاکان رشت، …