وزیر کشور رژیم:” اگر کسی مانع انجام فعالیت آمران به معروف شود، مجازات می شود

وب سایت حکومتی انتخاب به نقل از وحیدی  وزیر کشور: بعضی می‌گویند شما گفتید که «ما مجوز خاص ندادیم»، بله من گفتم که اساساً این ‌ها مجوز نیاز ندارند، این‌ها براساس قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر این‌ها مجوز دارند؛ لذا به مجوز نیازی ندارند که ما بخواهیم در وزارت کشور به آن‌ها مجوزی بدهیم. ضمن اینکه ما قرارمان این نیست که راجع به فعالیت تک تک گروه‌ها بخواهیم مجوز بدهیم. خب یکی می‌آید در مترو می‌خواهد گل بدهد، یکی می‌خواهد تذکر زبانی بدهد. این‌ها در چارچوب‌های قابل قبول است؛ بله خارج از تذکر زبانی موضوعش متفاوت است.

مواضع ما در مورد عفاف و حجاب کاملا روشن است، هم مصوبات قانونی داریم و هم قانون داریم و براساس این مصوبات رعایت عفاف و حجاب بر همه دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی یک امر لازمی است. وزارت کشور هم مسئولیت نظارت بر این دستگاه‌ها و نهادها را براساس همان قوانین و مقررات برعهده دارد. طبیعتاً وزارت کشور وظیفه دارد بر رعایت عفاف و حجاب نظارت کند و تلاش کرده است که این وظیفه را برابر مصوبات قانونی و تکالیف قانونی دنبال کند. همین الان هم همینطور است لذا ما اولا خواسته ما از همه دستگاه های دولتی و غیردولتی این است که باید به وظایف خود دررعایت بحث عفاف و حجاب دنبال کند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از فعالیت آمران به معروف و ناهیان از منکر ابراز داشت: مساله دوم موضوع آمران به معروف و ناهیان از منکر است، این‌ها هم وظیفه دارند و دستگاه‌ها هم موظف هستند از آن‌ها حمایت کنند. حتی در قانون مربوطه یعنی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اگر کسی مانع انجام فعالیت آن‌ها شود مجازات می شود یعنی برای آن جرم انگاری شده برای کسانی که مانع از فعالیت آن‌ها شوند.

وظیفه آن‌ها تذکر زبانی است که من در همه صحبت های خودم اشاره کردم، همین الان هم تاکید کردم که از همه گروه‌های آمران به معرف و ناهیان از منکر براساس وظیفه قانونی خود حمایت می‌کنیم، از آن‌ها قدردانی و تشکر می‌کنیم و این هم در ابلاغیه‌های مختلفی تکلیف دستگاه‌ها معلوم و به آن‌ها ابلاغ شده و به انجام آن نظارت می‌شود.

وی ادامه داد: حالا بعضی می‌گویند شما گفتید که «ما مجوز خاص ندادیم»، بله من گفتم که اساساً این ‌ها مجوز نیاز ندارند، این‌ها براساس قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر این‌ها مجوز دارند؛ لذا به مجوز نیازی ندارند که ما بخواهیم در وزارت کشور به آن‌ها مجوزی بدهیم. ضمن اینکه ما قرارمان این نیست که راجع به فعالیت تک تک گروه‌ها بخواهیم مجوز بدهیم. خب یکی می‌آید در مترو می‌خواهد گل بدهد، یکی می‌خواهد تذکر زبانی بدهد. این‌ها در چارچوب‌های قابل قبول است؛ بله خارج از تذکر زبانی موضوعش متفاوت است

اینرا هم بخوانید

سازمان ملل می‌گوید: «شمار زیادی از مجروحان دریافت کمک‌ها درغزه با گلوله زخمی شده‌اند»

سازمان ملل می‌گوید که تعداد زیادی از زخمی‌های کاروان کمک‌های بشردوستانه غزه با گلوله زخمی …