٤٠ هزار کارگر پیمانی وزارت راه حقوق دریافت نمی‌کنند

میرشفیع مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور راه روستایی  حکومت گفته است:”۴۰۰ هزار کارگر منتظر پرداخت بدهی‌های وزارت راه هستند”.این جناب بی شرمانه گفته است: عدم پرداخت بدهی های وزارت راه باعث شده 40 هزار کارگر دستمزد دریافت نکنند. توجیهات حکومت دزدان و غارتگران مبنی بر عدم پرداخت دستمزد صدها هزار کارگر وزارت راه نمونه دیگری از دزدی از جیب کارگران می باشد. روزنه

گزارش ایلنا در این باره:وی با بیان اینکه 40 هزار کارگر پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی منتظر پرداخت بدهی‌های این وزارتخانه هستند، گفت: قرار بر این بود هزار میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی بابت پرداخت بدهی پیمانکاران راه‌های روستایی پرداخت شود که از این رقم فقط 160 میلیارد تومان تامین شد.

فشار کار بسیار زیاد است و خوشبختانه در این تنگنای مالی توانستیم مشارکت‌های قابل توجهی را از سوی خیرین و بخش‌های غیردولتی برای توسعه راه‌های کشور داشته باشیم.

وی افزود: استفاده ما از ظرفیت خیرین و مشارکت‌های مردمی تنها مادی و کمک‌های نقدی نیست و ما از توان فکری این افراد هم استفاده می‌کنیم.

 در حال حاضر 92 درصد روستاهای کشور از راه‌های آسفالته برخوردار هستند اما تعدادی از مناطق مرزی و روستاهای مرزی کشورمان از میانگین برخورداری به راه‌های روستایی فاصله دارند.

 از بودجه 1150 میلیارد تومانی مصوب سال‌های 94 و 95 برای راه‌های روستایی تنها یک میلیارد آن محقق شده است و در شرایط بحرانی در زمینه پرداخت بودجه قرار داریم.

میر شفیع با اشاره به بدهی وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران راه‌های روستایی گفت: امروز بدهی به پیمانکاران راه‌های روستایی به  1592 میلیارد تومان رسیده است که  نوبخت در مردادماه قول پرداخت هزار میلیارد تومانی را از محل اسناد خزانه داده بودند اما متاسفانه هفته گذشته اعلام شد که از این رقم فقط 160 میلیارد تومان تامین شده است.

وی با اشاره به حجم بدهی‌های بسیار زیاد وزارت راه به پیمانکاران گفت: انتظار داشتیم بدهی پیمانکاران راه‌های روستایی در آستانه عید پرداخت شود و پیمانکاران بتوانند دستمزد و حقوق معوق کارگران خود را در شب عید پرداخت کنند.

امیدواریم سازمان برنامه و بودجه بتواند مبلغی را برای پرداخت بدهی پیمانکاران راه‌های روستایی قبل از سال جدید را تامین کند.

میرشفیع با بیان اینکه این پیمانکاران هم که چهار سال است طلب خود را دریافت نکرده اند از خیرین محسوب می‌شوند، گفت: در همین جا به خیرین راهساز پیشنهاد می‌دهم حساب سپرده‌ای را افتتاح کنند تا از منابع این حساب به صورت قرض الحسنه به پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی که هنوز مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند، کمک کنند.

وی ادامه داد: پیمانکاران راه‌های روستایی نه تنها مطالبات خود را در ایران مدت دریافت نکرده‌اند بلکه باید پاسخگوی طلبکاران و کارگران خود باشند. بنا بر این قصد داریم لیست پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی که مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند را منتشر کنیم تا کارگران و طلبکاران‌شان تصور ورشکستگی این شرکت‌ها را نداشته باشند. همچنین بتوانیم از حیثیت کاری‌شان دفاع کنیم.

میرشفیع ادامه داد:‌ امروز 40 هزار کارگر باید از پیمانکاران وزارت راه و شهرسازی حقوق دریافت کنند که هنوز وزارت راه نتوانسته بدهی این افراد را بپردازد.ایلنا

اینرا هم بخوانید

حملات شدید اسرائیل به غزه، آمریکا. سالیوان، توافق بر سر “خطوط کلی” آتش‌بس موقت

در ادامه حملات نیروهای اسرائیلی به مناطق مختلف غزه،‌ درگیری‌های شدیدی در خان یونس در …