پاکپور : گروههای مخالف نظام بار دیگر وارد فاز نظامی علیه نظام شده اند

“در شمالغرب کشور و در آن سوی مرزها، کنسولگری های زیادی ایجاد شده تا گروهک های مرده را زنده و علیه ما بشورانند|.

فارس: محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: گروهای ضدانقلاب که سال‌های سال از فاز نظامی دور شده بودند، توسط سازمان های فرامنطقه ای و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس دوباره اعلام کردند وارد فاز نظامی شده‌اند. سپاه از سال‌های گذشته مسئولیت ایجاد امنیت در شمالغرب و غرب را داشت و از سال ٨٨ جنوب شرق نیز به این نیرو واگذار شد.ضدانقلاب بار دیگر وارد فاز نظامی علیه جمهوری اسلامی شده است/ اعزام مستشاران سپاه به کشورهای مقاومت ادامه دارد. سال‌های گذشته از ٨٥تا٨٩ در شمالغرب اقدامات ضد امنیتی فراوانی داشتیم چون در این مناطق، پایگاه و پاسگاه و جاده وجود نداشت و ضدانقلاب از ان سوی مرز به داخل برخی از مناطق نفوذ کرده بود.

در سال ٩٠ درگیری های زیادی با ضدانقلاب در مناطق غرب و شمالغرب مثل منطقه جاسوسان داشتیم و ارتفاعات زیادی را از آنها بازپس گرفتیم.

گروهای ضدانقلابی که سال‌های سال از فاز نظامی دور شده بودند، توسط سازمان های فرامنطقه ای و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس دوباره اعلام کردند که وارد فاز نظامی شده اند و اقدامات خود را از اول امسال شروع کردند و اولین درگیری نیز در اشنویه توسط یک تیم 12 نفره بود که هلاک شدند و همینطور تیم های دیگر.فرمانده نیروی زمینی سپاه بر برخورد سخت با این گونه اقدامات تاکید کرد.

ویدر خصوص تهدید آمریکایی‌ها مبنی بر حمله به ایران خاطرنشان کرد: دولتمردان امریکا باید خیلی عاقل باشند و دست به تهدید ایران نزنند چون همه دنیا اذعان دارند که امریکایی‌ها نمی‌توانند چنین کاری کنند و بعید است بخواهند این اقدام را انجام دهند چون غیر عقلانی است.وی درباره تحریم سپاه نیز گفت: سپاه در بسیاری موارد تحریم بوده ولی اگر بخواهند سپاه را تحریم کنند، کار غیرعاقلانه‌ای انجام داده‌اند.

پاکپور در ادامه این نشست، درخصوص اوضاع اطراف ایران در کشورهایی نظیر عراق نیز گفت: در شمال عراق تا سردشت با عناصر غیردولتی عراق طرف هستیم و حاکمیتی از سوی دولت عراق در این مناطق وجود ندارد.
وی افزود: البته ما در مناطق مرزی خودمان مستقر شدیم و اشراف اطلاعاتی حتی از آن سوی مرز داریم و حدود هفتاد درصد اشراف اطلاعاتی نسبت به قبل افزایش یافته و بر روی عناصر تروریستی آن سوی مرزها مسلط هستیم.

پاکپور درخصوص کمک های مستشاری ایران به برخی کشورها نیز گفت: ما با کشورهای مختلفی ارتباط داریم و برخی درخواست کمک‌های مستشاری دارند که این موارد از گذشته بوده و الان هم ادامه دارد.
وی با اشاره به برخی درگیری ها در کشورهای عضو محور مقاومت تصریح کرد: این درگیری ها زمینی است و حتما از نیروی زمینی نیز افرادی برای کمک مستشاری به آنجا رفته اند.

 در مرزهای جنوب شرق هرروز درگیریم و عناصر ضدانقلاب هرروز می آیند اما بدلیل استحکام مرزها و حضور نیروهای ما راه ورود پیدا نمی‌کنند.پاکپور گفت: در شمالغرب کشور و در آن سوی مرزها، کنسولگری های زیادی ایجاد شده تا گروهک های مرده را زنده و علیه ما بشورانند.وی ادامه داد: حتما داعش دوست دارد کشور ما را هم ناامن کند اما از حد و حدودی که مقرر کردیم جلوتر نمی‌آیند و اگر بیایند منهدم می‌شوند همانطور که در سال گذشته و امسال آمدند و منهدم شدند و حتی برخی نیز بازدداشت شدند.

اینرا هم بخوانید

ترخیص ٨ هزار خودرو‌ی توقیفی به علت کشف حجاب به مناسبت عید غدیر خم

خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اطلاع رسانی فراجا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به …