پس از جلوگیری از سخنرانی یکی از طرفداران ترامپ،وی دانشگاه برکلی را به قطع بودجه تهدید کرد

پس از جلوگیری از سخنرانی یکی از طرفداران دونالد ترامپ در دانشگاه برکلی در کالیفرنیا، رئیس جمهور آمریکا این دانشگاه را به قطع بودجه تهدید کرد. او گفت، در این دانشگاه آزادی بیان وجود ندارد.

بنن در صفحه فیسبوک خود نوشت: «آنچه مسلم است این است که چپ‌ها به‌شدت از آزادی بیان می‌ترسند و حاضرند برای جلوگیری از آن دست به تقریبا هر کاری بزنند.»

شامگاه چهارشنبه شمار زیادی از دانشجویان دانشگاه برکلی در کالیفرنیا از سخنرانی میلو ییانوپولوس، یک بلاگر بریتانیایی طرفدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده جلوگیری کردند.

ساعاتی پس از این اتفاق، ترامپ که در نوشتن پیام‌های توئیتری خستگی‌ناپذیر است، در سایت توئیتر خود نوشت: «وقتی دانشگاه برکلی کالیفرنیا از آزادی بیان جلوگیری می‌کند و افراد بی‌گناهی را که نظر متفاوتی دارند مورد خشونت قرار می‌دهد – بودجه‌دولتی‌اش باید قطع شود؟»

ییانوپولوس را که به “زن‌ستیزی” و “نژادپرستی” شهره است، دانشجویان جمهوری‌خواه کالج برکلی برای سخنرانی دعوت کرده بودند . اما پیش از شروع برنامه شمار زیادی از دانشجویان مخالف او تظاهرات مسالمت‌آمیزی به‌راه انداختند. به گزارش پلیس دانشگاه، این حرکت اعتراضی پس از مدت کوتاهی به خشونت کشیده شد.

بیشتر بخوانید: پيامد پيام‌ها؛ خطر پوپولیسم ديجيتال 

مسئولان دانشگاه گفته‌اند که حدود ۱۵۰ دانشجوی نقاب‌دار اقدام به شکستن‌ شیشه‌های سالن دانشگاه و پرتاب  کوکتل مولوتف کرد‌ه‌اند. تظاهرات و درگیری‌ها پس از چند ساعت به‌پایان رسید.

چند هفته پیش نیز در یک دانشگاه کالیفرنیا از سخنرانی این بلاگر راست‌گرای پوپولیست جلوگیری شده بود.

مشاور ترامپ: چپ‌ها از آزادی بیان می‌ترسند

ییانوپولوس دبیر وبسایت خبری “بریتبارت نیوز” است. مدیریت این وبسایت را  تا چندی پیشت استیو بنن، مشاور و استراتژیست ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی به عهده داشت. او  اکنون عضو شورای امنیت ملی آمریکا شده است.

بنن در صفحه فیسبوک خود نوشت: «آنچه مسلم است این است که چپ‌ها به‌شدت از آزادی بیان می‌ترسند و حاضرند برای جلوگیری از آن دست به تقریبا هر کاری بزنند.روز پنجشنبه دانشگاه برکلی کاملا آرام بود و کلاس‌های درس طبق روال معمول دایر شدند.رادیو آلمان

اینرا هم بخوانید

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.عاطفه از پرونده‌سازی …