پس از سوریه دومین پهپاد ایرانی در پاکستان منهدم شد

سانه های پاکستان و برخی منابع غربی از سرنگونی یک فروند پهپاد شناسایی ایران در ایالت بلوچستان واقع در ۴۵ کیلومتری مرز پاکستان با ایران خبر دادند.

منابع یاد شده از جمله روزنامه پرتیراژ «داون» در گزارش خود آورده اند که این پهپاد ایرانی حین انجام عملیات شناسایی توسط یک فروند جنگنده نیروی هوایی پاکستان منهدم شده است.

این نخستین حادثه از نوع خود در تاریخ روابط دو کشور اسلامی محسوب می شود که بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز مشترک با یکدیگر دارند. مقامات رسمی دو کشور و فرماندهان ارتش پاکستان هنوز درباره این حادثه اظهار نظر نکرده اند.

روزنامه «دیلی پاکستان» در گزارش خود تصریح کرده است که سرنگونی این پهپاد همزمان با برپایی نشستی فوری میان مسئولان دو کشور پس از شلیک اوایل هفته چند گلوله خمپاره به خاک پاکستان گزارش شده است. در این گزارش آمده است نیروهای مرزی ایران روز یکشنبه چندین گلوله خمپاره به ناحیه پنج گور در منطقه بلوچستان پاکستان شلیک کردند که هنوز هیچ اطلاعاتی در باره وجود تلفات احتمالی این حمله منتشر نشده است.

وجاهت خان یک خبرنگار چند رسانه ای و کارشناس امنیتی از جمله افرادی بود که در توییتی به اطلاع رسانی درباره انهدام پهپاد ایرانی توسط نیروی هوایی پاکستان پرداخت.یورونیوز

 

اینرا هم بخوانید

روزنامه حکومتی هم‌میهن: درباره سقوط بالگرد رئیسی و ابهاماتی که ادامه دارد !

روزنامه حکومتی هم میهن تیتر زه:درباره سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت و ابهاماتی که ادامه دارد.سقوط …