پیشروی تانک‌های اسرائیل در رفح در عین جنگ شدید با حماس و جهاد اسلامی

در حالیکه تانک‌های اسرائیل به پیشروی در رفح ادامه می‌دهند و جنگ شدیدی با نیروهای حماس و جهاد اسلامی در جریان است، شاهدان عینی از کشته شدن ۸ فلسطینی در حمله هوایی اسرائیل به یک مرکز توزیع کمک در شمال غزه خبر می‌دهند.

ساکنان اردوگاه آوارگان المواصی می‌گویند تانک‌های اسرائیل به سمت حاشیه این اردوگاه در شمال غربی رفح در حال پیشروی هستند، در حالیکه جنگ شدیدی با حماس در جریان است. این بخشی از عملیات ارتش اسرائیل برای نفوذ هر چه بیشتر به غرب و شمال رفح است، جایی که در روزهای اخیر ده‌ها خانه منفجر شده‌اند.

رفح در منتهی‌الیه جنوب و دیرالبلح در مرکز، دو منطقه‌ای در غزه هستند که نیروهای اسرائیل آنها را اشغال نکرده‌اند هرچند که هدف حملات هوایی بوده‌اند. اکنون تمرکز ارتش اسرائیل بر این دو منطقه است.

تصاویری از دو تانک اسرائیل که بالای یک تپه مشرف به المواصی توقف کرده‌اند در شبکه‌های اجتماعی بسیار همرسان شده است، هرچند که هنوز موقعیت این تانک‌ها تایید نشده است.یکی از ساکنان به رویترز گفت که تانک‌های اسرائیل اکنون مشرف به المواصی هستند و باعث شده است که ساکنان آن به سمت خان یونس در مرکز غزه حرکت کنند.

ارتش اسرائیل گفت که عملیات «اطلاعات-محور و هدفمندش» را در منطقه رفح ادامه می‌دهد و انبار مهمات و ورودی تونل‌هایی را شناسایی کرده و مردان مسلح فلسطینی را کشته است.حماس و جهاد اسلامی گفته‌اند که به نیروهای اسرائیل با راکت ضدتانک و خمپاره و تله انفجاری در رفح حمله کرده‌اند.امروز در حمله هوایی اسرائیل به یک مرکز آموزشی که برای توزیع کمک استفاده می‌شد ۸ فلسطینی کشته شدند.

به گزارش رویترز به نقل از شاهدان عینی، این حمله به یک آموزشگاه فنی در شهر غزه در شمال این باریکه صورت گرفته است که آژانس امدادرسانی سازمان ملل برای پناهجویان فلسطینی (اونروا) از آن برای توزیع کمک استفاده می‌کرد.

ژولیت توما، مدیر ارتباطات اونروا، گفت که این آژانس پیش از ارائه اطلاعات بیشتر در حال بررسی جزئیات این حمله است.او گفت: «از ابتدای جنگ، نزدیک به ۱۹۰ ساختمان ما آسیب دیده است؛ ما آن را ثبت کرده‌ایم. این شامل اکثر ساختمان‌های ما در غزه می‌شود.»

خانم توما گفت که درمجموع ۱۹۳ عضو تیم اونروا در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.ارتش اسرائیل هم هنوز در این باره اظهار نظر نکرده است.به گفته یک شاهد عینی، مردم در این مرکز پناه گرفته بودند، برخی هم برای گرفتن کوپن و یا برداشتن آب آنجا رفته بودند.

به گفته عکاس رویترز، یک ساختمان نه چندان بلند کاملا تخریب شده است و اجسادی که در پتو پیچیده شده‌اند در کنار جاده گذاشته شده‌اند تا به جای دیگری منتقل شوند. گزارش شده است که ۱۰ نفر هم زخمی شده‌اند.بنابر گزارش‌ها، در یک حمله هوایی دیگر اسرائیل هم دو نفر در اردوگان نصیرات در مرکز غزه کشته شده‌اند. بی بی سی

اینرا هم بخوانید

روزنامه حکومتی هم‌میهن: درباره سقوط بالگرد رئیسی و ابهاماتی که ادامه دارد !

روزنامه حکومتی هم میهن تیتر زه:درباره سانحه هوایی ۳۰ اردیبهشت و ابهاماتی که ادامه دارد.سقوط …