چهار نفر در زمین‌لرزه استان فارس کشته شده اند

در زمین‌لرزه نسبتا شدید با قدرت 5 و یک دهم ریشتری  در استان فارس روی داده تاکنون ۴ نفر جان خود را از دست داده و یک نفر نیز زخمی شده است. زمین لرزه به چند روستای شهرستان خنج استان فارس خسارت زده است.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد ونجات در ارتباط با آخرین گزارشات زمین‌لرزه 5 و یک دهم ریشتری در استان فارس گفت:‌بر اساس بررسی های اولیه 4 نفر در این زمین لرزه جان خود را از دست داده‌اند. یک نفر نیز مصدوم شده که توسط نیروهای امدادی به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال یافته است.فارس

——————

گزارش تسنیم

فیاض‌پورمدیرکل بحران استانداری فارس  گفته است: زلزله در فاصله 35 کیلومتری شهرستان خنج در محور خنج – شیراز رخ داده و روستای تخته از توابع دهستان سیف مرکز زلزله بوده است.

وی با بیان اینکه 4 کشته این زلزله از روستای تخته بوده است، گفت: یک نفر نیز در این روستا مصدوم و به بیمارستان منتقل شده و حال وی وخیم نبوده است.

با بیان اینکه سه نفر در روستای چاه طلا در اثر فرار و لغزش مصدوم شدند که سرپایی در مرکز اورژانس سیف درمان شدند، افزود: برخی از منازل مسکونی که دیوارهای خشتی داشتند دچار ترک‌خوردگی شدند و برق نیز در این منطقه قطع شده که تیم‌های امدادی آب، برق، گاز و نیروهای امنیتی در منطقه مستقر شدند.

شهرستان‌های معین خنج یعنی لارستان، لامرد، گراش و قیروکارزین در آماده‎باش کامل قرار گرفتند و در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی به کمک شهرستان خنج می‌شتابند.

وی با بیان اینکه تیم‌های ارزیابی بنیاد مسکن مشغول ارزیابی منازل مسکونی آسیب‎دیده هستند، تصریح کرد: اردوگاه اضطراری و چادرهای اسکان موقت آماده هستند که در صورت لزوم مردم در آنها ساکن شوند.

فیاض‎پور بیان کرد: شهرستان خنج با توجه به اینکه سابقه زلزله داشته غالب منازل مسکونی مقاوم هستند اما اندک افرادی هستند که مقاوم‌سازی نکرده‌اند که به این افراد توصیه شده یا مکان دیگری برای سکونت انتخاب کنند یا اینکه به مراکز هلال احمر و امدادی برای دریافت چادر مراجعه کنند.

اینرا هم بخوانید

ترخیص ٨ هزار خودرو‌ی توقیفی به علت کشف حجاب به مناسبت عید غدیر خم

خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اطلاع رسانی فراجا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به …