کارشناسان سازمان ملل متحد خطاب به مقامات ایران: حکم اعدام احمدرضا جلالی را لغو کنید

RadioFrance

چهار تن از کارشناسان حقوق بشری سازمان ملل متحد از جمهوری اسلامی ایران درخواست کردند تا حکم اعدام احمدرضا جلالی، پزشک ایرانی ساکن سوئد، را لغو کنند. وکیل مدافع احمدرضا جلالی در بلژیک، روز دوشنبه پنجم فوریه، گفته بود که حکم اعدام موکلش در دیوان عالی کشور ایران به تائید رسیده و این حکم هر زمان ممکن است به اجرا گذارده شود.

احمدرضا جلالی پزشک ساکن سوئد در ماه آوریل ۲۰۱۶ در ایران دستگیر شد و در ۲۱ اکتبر گذشته به اتهام جاسوسی و دست داشتن در قتل دو دانشمند اتمی ایران به اعدام محکوم شد.

در بیانیه کارشناسان حقوق بشری سازمان ملل متحد خطاب به مقامات جمهوری اسلامی ایران آمده است: ما خواستار آن هستیم تا مقامات جمهوری اسلامی ایران با توجه به عدم رعایت الزامات جهانی برای برگزاری یک دادگاه عادلانه و عدم برخورداری از حق تجدیدنظر، حکم اعدام احمدرضا جلالی را نقض نمایند.

این چهار کارشناس سازمان ملل متحد، در بیانیه خود علاوه بر درخواست لغو حکم اعدام، خواستار “آزادی” این پزشک ایرانی شدند.

عفو بین‌الملل هم در پی تائید حکم اعدام احمدرضا جلالی با انتشار بیانیه‌ای خواستار لغو فوری حکم وی شد. در بیانیه عفو بین‌الملل تاکید شده بود: آقای جلالی، هفت ماه پس از دستگیری از دسترسی به وکیل مدافع محروم بوده و پس از آن نیز دستگاه قضایی دو وکیل را که برای دفاع از وی برگزیده شدند، نپذیرفت.

اینرا هم بخوانید

پلیس تهران:سه مامور در راستای اجرای طرح “ارتقای امنیت اجتماعی” کشته شدند

به گزارش پلیس تهران، شب گذشته ۳۰ اردیبهشت‌ماه (۱۹ مه) سه پلیس در راستای اجرای …