کشتار وحشیانه مردم غزه توسط دولت اسرائیل را محکوم میکنیم!

۳۰ ام  مارس در فلسطین “روز زمین” نامگذاری شده است. هر ساله در این روز تظاهرات و اعتراضاتی در اعتراض به مصادره سرزمینهای فلسطینی، اخراج و پاکسازی فلسطینیان از این سرزمینها و همچنین سیاست سرکوبگرانه و نژادپرستانه دولت اسرائیل، صورت میگیرد. امسال بنا به تصمیم دولت نئوفاشیستی ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم، مناطق مرزی غزه شاهد تدارک تجمعات و اعتراضات گسترده تری بود که این روز را به روز انتقال سفارت آمریکا در ۱۵ ماه مه متصل میکند.

این تجمع اعتراضی دهها هزار نفره اخیر که در حاشیه حصارهای مرزی در غزه برپا شده بود، با واکنش وحشیانه ارتش و دولت اسرائیل مواجه شد. بیش از یکصد تن از زبده ترین تک تیر اندازان ارتش اسرائیل در کمین مردم معترض نشسته بودند. بیش از ۱۴۰۰ تن مورد اصابت گلوله های این نیروی آدمکش قرار گرفتند. بیش از ۱۷ تن از مردم فلسطین جان خود را در این تهاجم وحشیانه از دست دادند. و این روز به خونبارترین روز پس از جنگ اسرائیل و حزب الله در سال  ۲۰۱۴ تبدیل شد. نتانیاهو با گستاخی تمام از ارتش اسرائیل در خلق این جنایت “قدردانی” کرد. و تهدید کردند که در صورت گسترش اعتراضات، ارتش اسرائیل حمله به غزه را از “نواحی مزی به سایر نقاط غزه گسترش خواهد داد.”  بهانه آنها هم نزدیک شدن تظاهر کنندگان به مرزهای اسرائیل است!

این تعرض گسترده به اعتراض مردم فلسطین در “روز زمین” در متن تعرض همه جانبه ائتلاف فاشیستی ترامپ – نتانیاهو به مردم فلسطین صورت میگیرد. ائتلافی که با پرچم عقب راندن و به شکست کشاندن هرگونه توقع و انتظار تشکیل دولت مستقل و برابر فلسطینی در کنار دولت اسرائیل، به میدان آمده است. تصمیم دولت ترامپ مبنی بر انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم آغاز این تعرض آشکار به وعده ها و توافقات تا کنونی بود.

حزب کمونیست کارگری ایران این کشتار وحشیانه و تعرض به اعتراض مردم غزه را شدیدا محکوم میکند. قلب ما با مردم زخم خورده و بازماندگان این کشتار خونین است. ما سیاستهای تماما ارتجاعی ائتلاف ترامپ – نتانیاهو را قویا محکوم میکنیم.

ما بار دیگر اعلام میکنیم که تنها راه حل مساله فلسطین برسمیت شناخته شدن حقوق این مردم ستمدیده و تشکیل دولت مستقل و متساوی الحقوق فلسطینی است. برسمیت شناخته شدن دولت مستقل فلسطینی گام اول در استقرار صلحی پایدار در این منطقه بحران زده است.

تشکیل دولت مستقل فلسطینی در عین حال ضربه ای به ارتجاع اسلام سیاسی و حکومت اسلامی در ایران است. جمهوری اسلامی بر خلاف تبلیغات ناسیونالیستی اپوزیسیون دست راستی در ایران مدافع هیچ ذره ای از حقوق حقه مردم فلسطین نیست، برعکس، تماما دارد از قبل فضای جنگ و نفرت قومی و مذهبی و ملی ارتزاق میکند و تلاش میکند که این جنگ و کشتار و جنایت و تروریسم تداوم یابد. تروریسم اسلامی و ارتجاعی اسلامی مکمل فاشیسم ضد فلسطینی است.

حزب کمونیست کارگری تمامی مردم آزادیخواه و برابری طلب و صلح دوست را به اعتراض به این کشتار وحشیانه فرا میخواند. فلسطین راه حل نظامی ندارد. اعمال فشار همه جانبه بشریت آزادیخواه بر دولت اسرائیل و آمریکا و وادار کردن این جریانات در برسمیت شناختن دولت مستقل فلسطینی تنها راه حل است!

حزب کمونیست کارگری

۳ آوریل ۲۰۱۸

اینرا هم بخوانید

اخبار نفت ۵:اعتصاب بیش از۲۰ هزار کارگر نفت در ۹۰ شرکت مختلف درصنعت نفت و گاز

بنا بر گزارشات منتشر شده روز گذشته دوم تیرماه اعتصابات کارگران پروژه ای پیمانی نفت …