کمپین برای آزادی کارگران زندانی: یک هفته کارزار جهانی علیه اعدامها در ایران (۱۳ تا ۲۰ ژانویه ۲۰۲۴)

از سوی نهادها و جریانات سیاسی مختلف کارزاری یک هفته ای علیه اعدامها در ایران از ۱۳ تا ۲۰ ژانویه (۲۳ تا ۳۰ دی ماه) اعلام شده است. تا کنون ۵۰ نهاد و جریان سیاسی و ۳۰۰ شخصیت سیاسی به این کارزار پیوسته و امضا کنندگان طومار این کارزار هستند. امضا ها ادامه دارد.


کمپین برای آزادی کارگران زندانی (FTN) از جمله امضا کنندگان و فراخوان دهندگان این کارزار است. فری دم نام بیانیه این کارزار را بر روی سایت بین المللی کارگری لیبراستارت گذاشته و فراخوان آن را برای اتحادیه های کارگری مختلف ارسال کرده و خواستار حمایت و پشتیبانی از این حرکت اعتراضی علیه اعدامها و سرکوبگری های حکومت شده است. تا کنون از چهره های بین المللی، استفان ون سیچوسکی دبیر کل شورای اتحادیه های کارگری بریتیش کلمبیا، با ۶۰۰۰۰ عضو، اتحادیه کارگران خدمات دولتی در بریتیش کلمبیا با ۸۵۰۰۰ عضو، پیتر تاچل از بنیاد تاچل از انگلیس و اریک لی بنیانگزار سایت بین المللی کارگری لیبراستارت این کارزار را مورد حمایت قرار داده و طومار آنرا امضا کرده اند.


کارزار بین المللی علیه اعدام فعالانه به جلو میرود. این کارزار در کنار جنبش قدرتمند علیه اعدام در ایران میرود که به نیروی بزرگی در برابر اعدام ها و جنایات حکومت آدمکش اسلامی تبدیل شود. یک نمونه مهم مقابله با اعدام ها بیانیه ده تشکل کارگری و اجتماعی از ایران و فراخوان آن به اتحاد سراسری علیه اعدامها و سرکوبگری های حکومت است. این چنین است که یک سر جنبش علیه اعدام در ایران و سر دیگر آن در نقاط دیگر جهان است و با قدرت به جلو میرود.

علاوه بر سطح بین المللی یک تلاش کمپین برای آزادی کارگران زندانی اینست که همراه با دیگر سازمانهای حامی این کمپین، هفته جهانی علیه اعدام ها را به گفتمان کل جامعه در داخل ایران نیز تبدیل کند.
شعارهای اعتراضی علیه اعدام را بر در و دیوار و در همه جا بنویسیم و تمام شهرها را به رنگ این هفته اعتراضی تبدیل کنیم. در مدیای اجتماعی از طریق کلیپ ها و بازتاب اکت های اعتراضی مان کارزار علیه اعدام را بازتاب دهیم.
نه به اعدام را به یک شعار مهم تجمعات اعتراضی مردمی از جمله تجمعات بازنشستگان، معلمان، کارگران، دانشگاه ها ، و اعتراضات مردم بر سر مسایل مختلف چون علیه آلودگی هوا و غیره و غیره تبدیل کنیم.


همانطور که در فراخوان یک هفته کارزار علیه اعدام ها تاکید شده جمهوری اسلامی ایران برای حفظ حاکمیت ضدانسانی خود و به عقب راندن مردم به پاخاسته ایران به اعدامهای گسترده ای دست زده و میزند. اعدام یک مجازات شنیع و ضد انسانی و جنایت سازمان یافته حکومتی است و باید از قوانین کیفری حذف شود. ما خواهان لغو فوری و بی قید و شرط همه احکام اعدام و آزادی کلیه زندانیان سیاسی- عقیدتی و همه معترضین دستگیر شده هستیم. با کارزار قدرتمند جهانی و اتحاد سراسری مبارزاتی مان جلوی این جنایت و آدمکشی شنیع را بگیریم .وسیعا به کارزار یک هفته اعتراض علیه اعدامها بپیوندید.


کمپین برای آزادی کارگران زندانی
Shahla.daneshfar2@gmail.com
۲۰ دی ۱۴۰۲، ۱۰ ژانویه ۲۰۲۴
در لینک زیر متن فراخوان کارزار و امضاها را و ایمیل و شماره تماس با آنرا مشاهده میکنید.
https://free-them-now.com/2024/01/09/woman-life-freedom-international-week-of-action-against-executions-in-iran

اینرا هم بخوانید

این کوه موش خواهد زائید

حمید تقوایی: در ٢٤ ساعت گذشته “حمله قریب الوقوع” جمهوری اسلامی به اسرائیل به صدر …