کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: اعتراضات و تجمعات عمومی خواستار تامین کمکهای سریع به زلزله زدگان شویم.

عصر یکشنبه ٤ آذرماه شب زلزله ای بقدرت ٦.٤ ریشتر که مرکز آن ١٧ کیلومتری سرپل ذهاب و در عمق هفت کیلومتری زمین برآورد شده است، کرمانشاه و شهرهای اطراف آن از جمله: “سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلنغرب، اسلام آبادغرب، دالاهو، ثلاث بابا جانی و جوانرود تا سلیمانیه کردستان عراق را بلرزه در آورد.

بنا به اخبار منتشر شده شمار مصدومین  در استان کرمانشاه به ٧٢٩ نفر رسیده است؛

سخنگوی اورژانس ایران گفته است که از بین ٧٢٩ مصدوم زمین‌لرزه، تعداد ٣٧ نفر بستری شده‌اند و شمار مصدومان به ترتیب ٣٧٢ نفر در سرپل ذهاب، ١٠٩ نفر در قصر شیرین، ١٧٠ نفر در گیلانغرب، ٥٤ نفر در اسلام آبادغرب، ٦ نفر در دالاهو، ٥ نفر در ثلاث باباجانی و یک نفر در جوانرود بوده است. همزمان رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که این زمین‌لرزه به مرگ دو نفر در اقلیم کردستان عراق منجر شده است.

وقوع این زلزله در مناطقی رخ داده است که ساکنان آن هنوز بر اثر زلزله سال قبل همچنان بدون ترمیم خانه و زندگیشان در کانکسها شب و روز دردناکی و زجر آوری را از سر میگزرانند. اینبار زلزله نه تنها منازل مسکونی بلکه کانکس زلزله زده های سال قبل را را هم درنوردید و آنها را بر سرشان خراب کرد.

نا امنی جانی و در مخاطره افتادن زندگی مردم با وقوع این نوع زلزله های زنجیره ای چه بطور طبیعی باشد و یا از قبل آزمایشات زیرزمینی سپاه پاسداران، تمامی بار مسئولیت آن بر عهده حکومت اسلامی است. وقوع زلزله در دنیای امروز از طرف دولتها با ایمن سازی مناطق زلزله خیز و منازل مسکونی در کشوری همچون ژاپن اکنون قابل پیشگیری از نظر امنیت جانی شهروندان شده است.

 

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری رژیم اسلامی را مسئول در قبال جان و امنیت شهروندان میداند و باید بسرعت تمامی امکانات و نیازمندیهای لازم را برای کمک به آسیب دیدگان اختصاص دهد. همانگونه که بارها طی حاکمیت این رژیم در سراسر کشور شاهد بوده ایم، مقامات ، نهادها و غارتگران حاکم بر هستی مردم نه تنها کمترین کمکی به زلزله زدگان اختصاص نداده اند بلکه مانع از هر گونه کمک و همکاریهای مردمی و سازمانها و نهادهای اجتماعی به زلزله زدگان شده اند. نیروهای سرکوب و لاشخورهای اسلامی با ضبط و مصادره کمکهای مردمی و بازداشت و زندانی کردن فعالین اجتماعی، نشان داده اند که نه تنها هیچگونه مسئولیتی بر عهده نمیگیرند بلکه خود مستقیما در ایجاد این وضع دهشتناک و جهنمی نقش مستقیم دارند.

در جریان زلزله ٢١ آبان  سال ١٣٩٦، موجی وسیع از کمک های مردمی برای مردم زلزله زده سازماندهی شد. صحنه های شورانگیر کمک رسانی مردم در آن  روزها در میدیای اجتماعی به بزرگترین پوشش خبری تبدیل شد.    ما مردم در سطح سراسری کشور و کردستان را فرا میخوانیم برای سازماندهی کمک رسانی بمردم زلزله زده   اقدامات خود را سازماندهی و شروع کنند.

با اعتراضات و تجمعات عمومی علیه حکومت اسلامی، خواستار تامین و کمکهای سریع  به زلزله زدگان شویم.

سعادت و خوشبختی مردم در ایران در گرو بزیر کشیدن حکومت هار اسلامی سرمایه است.

زنده با همبستگی های صمیمانه مردم با زلزله زدگان!

 

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری

٥ آذر ٩٧

26 نوامبر ٢٠١٨

اینرا هم بخوانید

 کمیته بین المللی علیه اعدام: کارزار نجات شریفه محمدی می تواند و باید موفق شود!

از زمان صدور حکم اعدام برای شریفه محمدی در تاریخ ۱۴ تیرماه ۱۴۰۳ به اتهام “بغی” یعنی قیام مسلحانه، …