گرانی ۸۰ درصدی سبزی در سال جاری.هر کیلو سبزی خوردن از ۳ تا ۵ هزار تومان؛ امسال بین ۸ تا ۱۴ هزارتومان رسیده

سال گذشته هر کیلو سبزی خوردن بین ۳ تا ۵ هزار تومان در بازار فروخته می‌شد این در حالی است که در سال جاری قیمت هر کیلو سبزی خوردن بین ۸ تا ۱۴ هزار فروخته می‌شود

اقتصاد۲۴– خوراکی‌ها یکی پس از دیگری از سبد خانوار‌ها حذف می‌شوند. هر چند مسولین مدعی هستند که مواد غذایی در بازار به وفور یافت می‌شود، اما به نظر می‌رسد که این یافت به وفورکالا‌های اساسی با پدیده گرانی است.

کسانی که دارای درآمد‌های بالا دارند و مردم عادی جامعه یعنی همان حقوق بگیران و کارگران، باید هم چنان دربه در ارزان‌ترین مکان‌ها برای خرید کالای مصرفی روزانه خود باشند.

از سال گذشته خرید میوه مردم به نصف رسیده تا جایی که بیشتر مردم اقدام به خرید دانه‌ای میوه آن هم از میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های ارزان فروش سطح شهر می‌کنند.

اما حالا نوبت به خروج دسته‌های سبزی از سبد مصرفی روزانه مردم رسیده است. چند سالی است که سبزی در دسته‌های کوچک روی چرخ دستی در گوشه به گوشه شهرعرضه می‌شود، اما امسال همین سبزی‌ها در دسته‌های نحیف، رشد چشمگیرقیمت داشته است.

در همین رابطه اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران می گوید:امسال با افزایش تورم هزینه‌های تولید افزایش چشمگیری داشته و بر قیمت نهایی میوه وسبزی تاثیر گذاشته است.کوچک شدن جمعیت خانواده‌ها عامل دیگری جهت کاهش تقاضای میوه در بازار است که تا حدودی بر مصرف میوه وسبزی جات تاثیر داشته است.

سال گذشته هر کیلو سبزی خوردن بین ۳ تا ۵ هزار تومان در بازار فروخته می‌شد این در حالی است که در سال جاری قیمت هر کیلو سبزی خوردن بین ۸ تا ۱۴ هزار فروخته می‌شود.

اینرا هم بخوانید

اطلاعیه حزب کمونیست کارگری در مورد تروریست اعلام شدن سپاه پاسداران

دولت کانادا امروز ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) سپاه پاسداران جمهوری اسلامی را در لیست سازمان‌های …