“گروه واگنر” به اتهام نقض حقوق بشر تحریم شد

اتحادیه اروپا ‘گروه واگنر’ را به اتهام ‘نقض حقوق بشر’ تحریم کرد

اتحادیه اروپا چهار شخص حقوقی و هشت فرد حقیقی را که می گوید با گروه “واگنر” مرتبط هستند، به دلیل “نقض فاحش حقوق بشر”تحریم کرده است.

کشورهای غربی معتقدند که روسیه از گروهی از مزدوران که از آنها گروه واگنر نام برده می شود حمایت می کند و از آن به عنوان اهرم فشار در درگیری های بین‌المللی استفاده می کند.

گفته می شود این گروه روابط مالی نزدیک با یوگنی پریگوژین، دوست دیرینه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه دارد.اسامی افراد و شرکت هایی که تحت تحریم قرار می گیرند هنوز اعلام نشده است.

این تحریم ها شامل مسدود کردن دارایی‌های شرکت‌ها و افراد در کشورهای غربی و همچنین ممنوعیت سفرهای خارجی آن ها می شود که در واکنش به فعالیت‌های گروه واگنر در سوریه، اوکراین و آفریقا اعمال می شوند.

محدودیت های تازه یک سال پس از اعمال تحریم های بروکسل علیه یوگنی پریگوژین، که اغلب در مطبوعات به دلیل روابط نزدیکش با کرملین از او “آشپز پوتین” یاد می شود اعلام شده است.

آقای پریگوژین روز جمعه گفته بود که هیچ ارتباطی با گروه واگنر ندارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز یک مقام ارشد اتحادیه اروپا در مصاحبه ای گفته از تصمیم در باره این تحریم آگاه است و این گروه “هم اکنون در سوریه، لیبی و اوکراین فعالیت می کند، جایی که تمامیت ارضی را تضعیف می کند و این افراد در نقض فاحش حقوق بشر دست دارند”.بی بی سی

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی در دو روز گذشته ٨ نفر را در زندانهای قزلحصار و شیراز اعدام کرد

امروز یکشنبه سی و یکم تیرماه، حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط …