گزارش‌ها از برخوردهای امنیتی و اداری با کارگران معترض گروه ملی فولاد

RadioFarda

گزارش‌ها از اهواز، حاکی از ‏برخوردهای امنیتی و اداری با ‎شماری از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران است و به گفته یک تشکل کارگری شماری از کارگران این مجتمع، ممنوع‌الورود شده‌اند.​

اتحادیه آزاد کارگران ایران، اعلام کرده که کارفرما «برای فشار و سرکوب کارگران» از روز چهارشنبه ۲۲ فروردین «کارت ورود به شرکت تعدادی از کارگران را مسدود می‌کند و حراست مانع از ورود آنها به کارخانه می‌شود».

بر اساس این گزارش، از جمله کارگرانی که ممنوع‌الورود شده‌اند، کریم سیاحی، پیمان شجراتی، رحیم سعیدی و حامد باصری هستند.

همچنین به گفته اتحادیه آزاد کارگران ایران، در روز چهارشنبه «حافظ کنعانی، یکی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران، به پلیس اطلاعات و امنیت احضار و پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد».

پلیس روز پنجشنبه ۲۳ فروردین، نیز برای آنچه اتحادیه آزاد کارگران ایران، «ارعاب کارگران» توصیف کرده، به منزل سه نفر از کارگران گروه ملی اهواز مراجعه کرد اما آنها در منزل حضور نداشتند.

این اقدامات پس از آن انجام شده که چهار هزار کارگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران پس از نزدیک به یک ماه اعتصاب، راهپیمایی و تجمع توانستند دو ماه از دستمزد معوقه خود را دریافت کنند.

با این همه، بخشی از مطالبات کارگران هنوز پرداخت نشده است.

در سال های اخیر، پرداخت نشدن دستمزد به یکی از بزرگترین مشکلات کارگزان تبدیل شده است و این موضوع اعتراض های صنفی کارگران مناطق مختلف ایران را به دنبال داشته است.

در این ارتباط، خبرگزاری فارس هفته گذشته در گزارشی از ۳۰۰ تجمع کارگری در سال ۹۶ خبر داد.

به گفته اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران واحد لوله‌سازی این مجتمع که برخلاف سه بخش دیگر فعال است، در اعتراض به «اقدامات و فشارها به همکاران خود و در همبستگی با آنها دست از کار کشیده‌اند».

اینرا هم بخوانید

ترخیص ٨ هزار خودرو‌ی توقیفی به علت کشف حجاب به مناسبت عید غدیر خم

خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اطلاع رسانی فراجا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: به …