۲۸۰ کارگر بیکار شده سبلان پارچه اردبیل منتظر بازگشت به کار هستند.

هنوز وضعیت نزدیک به ۲۸۰ کارگر بیکار شده سبلان پارچه اردبیل منتظر عملس شدن وعده بازگشت به کار هستند.از ابتدای خرداد ماه سال جاری بعد از یک دوره اعتراض کارگران در کارخانه سبلان پارچه و آغاز به کار دوباره‌ی کارخانه، هنوز وضعیت نزدیک به ۲۸۰ کارگر بیکار شده علارغم وعده ادامه همکاری، مشخص نیست و آنها همچنان منتظر بازگشت به کار هستند.

کارگران اظهار کردند: مسئولان وعده بازگشت به کار کارگران را می‌دهند و با اطلاع‌رسانی رسانه‌ای برخی مسئولان شهری مقرر کرده‌اند به زودی با بازگشت کارگران تعدیلی، فعالیت کارخانه از سر گرفته می‌شود اما قول بازگشت به کار تعدادی از کارگران بعد از گذشت ۴۳ روز عملی نشده است.

مجموعه سبلان پارچه با حدود هزار و ۲۰۰ کارگر از چند بخش تولیدی (پوشاک، تخت بافی، گردبافی…) تشکیل شده‌ است. چند سال است کارگران واحد پوشاک از روند پرداخت حقوق، بیمه و سایر مطالبات معترض هستند.

کارگران تصریح کردند: کارفرما در واکنش به این اقدام کارگران، در ابتدا از ورود حدود ۵۰۰ کارگر واحد پوشاک به محل کار جلوگیری کرد. بعد از چند روز تعدادی از کارگران به کار بازگردانده شدند و سپس با پادرمیانی مسئولان تعدادی دیگر از کارگران با انجام تست کار به کار بازگردانده شدند اما کارگرانی که بیرون از کارخانه جا مانده‌اند، در انتظار بازگشت به کار و تامین امنیت شغلی خود هستند.

رامین صادقی (ئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل) عصر دوشنبه در جریان بازدید خبرنگاران از تعدادی از واحدهای تولیدی و صنعتی در اردبیل اظهار کرد: به زودی کارگران تعدیلی کارخانه سبلان پارچه به کار سابق خود بازمی‌گردند. از ایلنا

اینرا هم بخوانید

کانادا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد

کانادا سپاه پاسداران را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. دومینیک لبلانک وزیر امنیت عمومی …