​​​​​​​پرونده قبولی ۸۰ تا ۱۰۰ هزار پناهنده در آلمان بازبینی می‌شود

ده‌ها هزار پرونده پناهجویان آلمان در دوسال اخیر بازنگری خواهند شد. توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، در این باره گفت بخصوص پرونده مردان ۱۸ تا ۴۰ سال از ده کشور جهان بازبینی می‌شود. از جمله این کشورها سوریه و افغانستان هستند.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، روز چهار‌شنبه (۱۰ خرداد / ۳۱ مه) در برلین در باره بازنگریده‌ها هزار پرونده پناهجویان قبول شده در آلمان طی دوسال اخیر توضیح داد.

پیش از توضیحات وزیر کشور آلمان اعلام شد که بازنگری دوهزار پرونده خاتمه یافته‌ی نمونه در این مدت زمانی، نشان داده که اشکالات سنگینی در این پرونده‌ها وجود داشته‌اند.

بازنگری پرونده‌های پناهجویان به خاطر کشف جنجالی یک هسته ‌تروریستی در ارتش آلمان با نام و پرونده “فرانکو آ” بوده است. این فرد عضو یک گروه تروریستی در ارتش آلمان بوده که از جمله قصد ترور یکی از وزیران آلمان را داشت. یوآخیم گاوک، رئیس جمهور پیشین آلمان نیز در لیست ترور این گروه بود.

“فرانکو آ” بدون دانستن زبان عربی به عنوان یک پناهجوی سوری تقاضای پناهندگی کرده بود. هدف این افسر آلمانی از این اقدام این بود که پس از دست زدن به اقدامات تروریستی، نوک پیکان تحقیقات پلیس جنایی را متوجه جریانات اسلام‌گرا کند.

توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، اعلام کرد که اداره فدرال آلمان در امور مهاجرت و پناهندگی (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) قرار است پرونده پناهجویان قبول شده ده کشور را در دوسال گذشته بازنگری کند. از جمله این کشورها سوریه و افغانستان هستند.

گفته می‌شود که به این ترتیب پرونده حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر پناهجو بازبینی خواهد شد. وزیر کشور آلمان در این باره گفت این اقدام برای امنیت کشور بسیار پراهمیت است و این بازبینی‌ها قرار است در تابستان سال جاری میلادی (۲۰۱۷) آغاز شوند.

روزنامه‌های آلمانی “دی ولت” و “نورنبرگر ناخریشتن” روز چهار‌شنبه (۱۰ خرداد / ۳۱ مه) در این باره نوشتند که بازبینی دوهزار پرونده پناهندگی نمونه نشان دهنده این موضوع بوده‌اند که در بسیاری موردها دلایلی موجه برای قبولی پرونده پناهندگی وجود نداشته‌اند.

نتیجه تحقیقات همچنین نشان داده است که ناکافی بودن دلایل موجه برای قبولی در میان پرونده‌های خاتمه یافته‌ی ۴۵ درصد از پناهجویان افغان و ۲۰ درصد از پناهجویان سوری دیده شده است.

بیشتر بخوانید: بررسی مجدد دوهزار پرونده پناهجویی در اداره پناهندگی آلمان

البته وزیر کشور آلمان تاکید کرده که در میان دوهزار پرونده نمونه بازبینی شده هیچ اثری از مشکلات امنیتی دیده نشده و به نظر می‌رسد که پرونده گروه تروریستی “فرانکو آ” در ارتش آلمان، حالتی استثنایی داشته است، زیرا تاکنون نمونه‌ای شبیه آن دیده نشده است.رادیو آلمان

اینرا هم بخوانید

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.

عاطفه رنگریز، فعال حقوق زنان، خبر از پرونده‌سازی جدید علیه خود داده است.عاطفه از پرونده‌سازی …