فرماندار شیراز: بازداشت شماری از نوجوانان به اتهام “هنجارشکنی دینی و مذهبی”

ایرنا نوشت:ساعت ۱۷ سه‌شنبه ۳۱ خردادماه ۱۴۰۱ برنامه‌ای با عنوان روز جهانی «اسکیت بورد» در زمبن همایش های شهری برگزار شد که طی آن شمار قابل توجهی از بانوان نوجوان و جوان شرکت‌کننده بدون پوشش سر و برخی از آنها با لباس غیرمتعارف در این برنامه حضور داشتند. 

لطف‌الله شیبانی فرماندار شیراز در واکنش به این اقدان نوجوانان گفته: «حرکات نوجوانان در این تجمع هنجارشکنی دینی و مذهبی است و برخی حرکات و رفتارهای این برنامه را حتی در زمان‌ پیش از اسلام سراغ نداریم یا در ایران باستان نیز چنین صحنه‌هایی در جامعه شاهد نبوده‌ایم و این حرکات را به شدت محکوم کرده و با آن برخورد قضایی می‌کنیم.»

ساعاتی پس از انتشار ویدئویی از تجمع تفریحی دختران بدون حجاب و پسران نوجوان در یکی از خیابان‌های اصلی شیراز، فرماندار این شهر اعلام کرد که ماموران نیروی انتظامی ده نفر را در این رابطه بازداشت کرده‌اند.

ویدئوی مورد اشاره که روز پنج‌شنبه، دوم تیرماه، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، شماری دختر و پسر نوجوان را در بلوار چمران شیراز نشان می‌دهد که در حال پیاده‌روی هستند و اغلب دختران در این جمع از پوشیدن حجاب اجباری خودداری کرده‌اند.

به گفته فرماندار شیراز، اقدام نوجوانانی که در ویدئو دیده می‌شوند، «از قبل برنامه‌ریزی شده» بوده و آنها «برنامه‌های دیگری نیز برای آینده داشته‌اند». «ضمن این که سرتیم [آنها] هم در همان مراسم شناسایی شده و بر اساس مراجع قضایی برای دستگیری وی اقدام شده است.»فرماندار رژیم می گوید: «به محض این که از این موضوع مطلع شدیم با هماهنگی دستگاه قضائی و نیروی انتظامی اقدامات لازم در جهت شناسایی عوامل مؤثر در برگزاری مراسم انجام شد.»

اینرا هم بخوانید

چهار زندانی سیاسی به اتهام دست داشتن در آتش‌سوزی زندان اوین،مجموعا ۳۳ سال زندان محکوم شدند

در پی برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان آتش‌سوزی زندان اوین در مهر ماه …