اعتراضات مردم مانع از مراسم کلنگ‌زنی پتروشیمی دشتستان شد

اعتراضات مردمی مانع از کلنگ زنی یک طرح پتروشیمی در استان بوشهر شد.این تجمع اعتراض آمیز مانع کلنگ زنی وزیر صنعت شد و او پس از سخنان کوتاهی محل را ترک کرد.
شماری از مردم به هنگام ورود وزیر صنعت به دشتستان در روز چهارشنبه  (4 مرداد)، اعتراض خود را به صورت تجمع اعلام کردند.
آنها می گویند این طرح صنعتی مجوز زیست محیطی ندارد و محل تامین آب نیز نیز مشخص نیست و به منابع تامین آب این منطقه آسیب می زند.

در پی اعتراض برخی از اهالی آبپخش دشتستان و فعالین محیط زیست، آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی دشتستان (استان بوشهر) با حضور وزیر صنعت لغو شد.

مدیرکل ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست کشور نسبت به بی توجهی استان در این خصوص و نگرفتن تاییدیه محیط زیست انتقاد کرده و گفته بود: پرونده این اتفاق برای تصمیم گیری به هیات دولت ارسال می شود.

معترضین در تجمع خود دستنوشته هایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: “پتروشیمی نمی خواهیم”،

این تجمع اعتراض آمیز مانع کلنگ زنی وزیر صنعت شد و او پس از سخنان کوتاهی محل را ترک کرد.

معترضان با اعلام این که پروژه فاقد مجوزهای زیست محیطی است و مشخص نیست که آب مورد نیاز آن باید از کجا تامین و پساب صنعتی آن به کجا سرازیر شود، خواهان جابجایی محل این پروژه شدند.

وزیرصنعت، معدن و تجارت پس از مشاهده اعتراضات، بدون این که کلنگ احداث این پروژه را بر زمین بزند با اعلام این که در عمر کاریش برای اولین بار شاهد چنین رفتار اعتراض‌آمیز برای شروع عملیات اجرایی یک پروژه بزرگ صنعتی است، گفت: تا هفته آینده امام جمعه و مسئولان ذی‌ربط در منطقه آب‌پخش دشتستان با نشست با مسوولان استان بوشهر نسبت به مکان ساخت این پروژه باهم به تفاهم برسند، واگرنه پروژه به نقطه دیگری منتقل می شود. سایت خلیج فارس

 

لغو کلنگ‌زنی پتروشیمی دشتستان به خاطر اعتراضات زیست محیطی مردمی (+عکس)/ وزیر صنعت: یک هفته مهلت می دهیم
لغو کلنگ‌زنی پتروشیمی دشتستان به خاطر اعتراضات زیست محیطی مردمی (+عکس)/ وزیر صنعت: یک هفته مهلت می دهیم

اینرا هم بخوانید

احمدرضا جلالی از زندان اوین به نخست‌وزیر سوئد: مرا با خطر اعدام، بی‌پناه رها کردید

مکالمه تلفنی ضبط شده احمدرضا جلالی زندانی ایرانی-سوئدی محکوم به اعدام که از داخل زندان …