انقلابی بر علیه مجاهدین خلق ایران- ناصر اصغری

در یوتیوب به مصاحبه‌ای با خانمی از مجاهدین خلق ایران برخوردم که قبل از اینکه چه می‌خواهد بگوید، با لباس و سر و وضعی که در مدیای اجتماعی ظاهر شده بود، توجه‌ام را به خود جلب کرد. خانمی بی‌حجاب که در عکس ضمیمه می‌بینید.


این تغییر رنگ و لباس دادن به احتمال خیلی زیاد نتواند مجاهدین را از گزند این انقلابی که در جریان است، نجات دهد. مجاهدین یک نیروی سیاسی است که تاریخی از اسلامیت را با خود حمل می‌کند. نیرویی که اسلام در تار و پودشان است. اسمشان اسلامی است، لباس اسلامی می‌پوشند و مراسم‌های اسلامی، مثل عاشورا و سینه زنی، از مراسم‌های مهمشان است. و مهمتر از همه اینها، سیستم سیاسی اعلام شده‌شان “جمهوری دمکراتیک اسلامی” است.
یکی از مجاهدین گفته بود که پوشش حق هر کسی است که خود انتخاب کند. از نظر من این کاملا درست است؛ اما دو نکته را می‌خواهم در توضیح آن بنویسم. اول اینکه مجاهدین خلق یک سازمان سیاسی است و نه یک کس. سازمانی که برای خودش دولت موقت در سایه درست کرده، رئیس جمهور و کابینه دارد و مدعی قدرت است. دوم اینکه حجاب برخلاف تصور ایشان، لباس نیست، بلکه سمبل بردگی زن است. سمبل در خانه نگه داشتن زن و محدود کردن آن از فعالیت‌های معمولی در جامعه.


انقلابی که در ایران در جریان است، انقلابی است بر علیه کل اسلام در همه شئوناتش و در نتیجه انقلابی است بر علیه سازمانی مثل سازمان مجاهدین خلق ایران.
۱۲ نوامبر ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

بازی‌های مضحک در نمایش انتخابات – رضا درویش

مندرج در ژورنال شماره ۷۵۴ (لینک به فایل پی دی اف نشریه ژورنال برای پیاده …