رویترز،داعش تهدید کرد: حملات بیشتری علیه ایران در راه است

گروه حکومت اسلامی، داعش، روز چهارشنبه ۱۷ خرداد با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این‌که افراد این گروه مسئول حملات چهارشنبه در تهران بودند، تهدید کرد که حملات بیشتری علیه ایرانیان در راه است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گروه داعش که خود را خلافت اسلامی می‌نامد در بیانیه خود با اشاره به ایران نوشته است که «خلافت هیچ فرصتی را برای ریختن خون آنها از دست نخواهد داد» تا زمانی که قانون شریعت در ایران به اجرا درآید.

روز چهارشنبه ۱۷ خرداد دو تیم از افراد مسلح به مجلس شورای اسلامی و مقبره خمین در تهران حمله کردند که طی این حملات جمعاً ۱۲ نفر کشته و حدود ۴۲۲ نفر نیز مجروح و مصدوم شدند و مهاجمان نیز به قتل رسیدند.

حکومت جمهوری اسلامی در ایران قانون شریعت اسلامی را مطابق اصول شیعه به اجرا در می‌آورد و گروه داعش بارها اعلام کرده که شیعیان را مرتد می‌داند و با آنها مبارزه می‌کند.

ایران هم‌چنین یکی از حامیان اصلی دولت عراق در نبرد علیه گروه حکومت اسلامی است و جمهوری اسلامی کمک‌هایی برای سازماندهی شبه نظامیان شیعه عراقی در جنگ با داعش صورت داده است.

ایران در جنگ داخلی سوریه نیز از حامیان اصلی حکومت بشار اسد علیه داعش و دیگر نیروهای مخالف بشار اسد است.

تهدید جدید داعش علیه ایران در حالی صورت می‌گیرد که روز چهارشنبه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز اعلام کرد که از عاملان حملات این روز به تهران و «حامیان» آنها انتقام می‌گیرد.

گروه داعش پیش از این، هفتم فروردین‌ماه امسال نیز با انتشار ویدئویی با عنوان «بلاد فارس؛ از دیروز تا امروز»، به زبان فارسی، ایران را تهدید کرده بود.

در این ویدئوی ۳۶ دقیقه‌ای، مردی که صورت خود را پوشیده بود پیامی را خطاب به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، قرائت کرده و گفت: «ای خامنه‌ای، ای فرد نفرین‌شده‌ای که کنترل به اصطلاح جمهوری اسلامی را در دست داری، مطمئن باش که خیلی زود خانه‌ات را بر سرت خراب خواهیم کرد».

گروه حکومت اسلامی در این ویدئو، ایران را متهم کرده که قرن‌هاست اهل سنت را در ایران سرکوب می‌کند و یکی از مردان حاضر در این ویدئو نیز گفته است: «ما ایران را تسخیر خواهیم کرد و بار دیگر این کشور را همانند گذشته به اهل سنت باز می‌گردانیم».

گوینده این ویدئو در ادامه گفته است که «ایران علیه آمریکا و اسرائیل شعار می‌دهد، ولی یهودیان در این کشور در امنیت هستند و از آنها محافظت می‌شود و آنها کنیسه و عبادتگاه‌های خود را در اصفهان و تهران دارند».

پیش از آن در ۲۵ آبان‌ماه سال ۹۴، احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، با اشاره به تهدیدات آن سال داعش پس از انفجارهای پاریس گفت: «داعش تهدید کرده که گزینه‌های پس از فرانسه، روسیه و ایران هستند و در این رابطه وزیر امور خارجه عراق هم هشدار لازم را داد اما ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کند که ترسی از این تهدیدات ندارد».

در همین حال، محمد اسماعیل کوثری، از مسئولان کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی که پیش‌تر از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران ایران بوده، چند روز پیش از سخنان احمدرضا پوردستان با طعنه به مقامات فرانسه گفته بود، «اگر فرانسه نمی‌تواند امنیت مردم کشورش را در مقابل داعش تأمین کند، این کار را به مستشاران ایرانی بسپارد».رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

۴۰۰ هزار نفر متأثر از سیل در استان سیستان و بلوچستان

معین الدین سعیدی نماینده مجلس حکومت از چابهار، در گفت‌وگو با «انتخاب»:بعد از گذشت چند …