فاجعه سیل در استانهای جنوبی.دهها شهر درگیر سیل.وعده های توخالی حکومت!

دهها شهر در استانهای کرمان، بوشهر و فارس درگیر فاجعه سیل هستند. هزاران نفر آواره و بدون حداقل امکانات زیستی می باشند. به گفته مقامات حکومت نزدیک به  هفت هزار خانه خسارت دیده اند. در جهرم ریزش سد شهر را تهدید می کند .1300 خانه خراب شده اند. راه 400 روستای استان فارس مسدود شده است.16 شهرستان استان کرمان از جمله شهرستان‌های ارزوئیه، بافت، بردسیر، جیرفت، رابر، رفسنجان، سیرجان، شهربابک، عنبرآباد، قلعه‌گنج، کهنوج و منوجان گرفتار سیل و آب‌گرفتگی هستند. اینها اخبار رسانه های حکومتی از فاجعه سیل و ویرانی می باشد.

در حالیکه اعتراضات مردم خوزستان علیه حکومت و بی تفاوتی اش در مقابله با بحران آلودگی که جان و زندگی میلیونها نفر را با خطرات جدی روبرو کرده است، ادامه دارد و مردم هر  روز در خیابان در اعتراض هستند، بخش های دیگر مردم دراستانهای کرمان، بوشهر و فارس در چند روز اخیر درگیر سیلی ویرانگرهستند. حکومت اینجا هم فقط وعده و وعیده های توخالی داده است.دهها هزار نفر  از مردم سیلزده آواره و با مشکلات عدیده روبرو می باشند. کمبود نان و آب و قطعی برق وگاز و نبود امکانات زیستی زندگی مردم را با بحران جدی روبرو کرده است. در این میان حکومت طبق معمول همیشه برای کمک به سیل زدگان همه اش وعده و وعید داده است.

در یک چنین وضعیتی حکومت چندین مانور نظامی در حال اجرا دارد. در دو روز آینده دار و دسته های تروریست اسلامی را به تهران می آورد تا “کنفرانس فلسطین”، بخوان حمایت از ترروریسم اسلامی برگزار نماید. میلیاردها تومان خرج لفت و لیستش می کند. دهها هزار نفر سیل زده آب خوردن و حداقل امکانات زیستی را ندارند. میلیونها مردم نفر در خوزستان زندگی شان در نتیجه سیاستهای ضد مردمی این حکومت عملا فلج شده است.

انتظار کمک و امداد رسانی از حکومت دزدان و فاچاقچیان، انتظاری بیهوده می باشد. مردم مناطق سیل زده برای مقابله با این وضعیت چاره ای جز این ندارند که دست به اعتراض بر علیه حکومت بزنند. باید حکومت را مجبور کرد که امکانات زیستی ورفاهی برای دهها هزار نفر که هست و نیستشان در سیل اخیر از دست داده اند،مهیا نماید. مردم این مناطق باید در برابر مراکز دولتی، فرمانداریها و استانداریها تجمع کرده دست به اعتراض بزنند و خواهان  رسیدگی فوری به مشکلات و مصائب ناشی از سیل توسط حکومت بشوند. مردم باید خواهان اسکان فوری، فراهم آوردن همه امکانات زیستی، بهداشتی برای سیلزدگان  شوند. طبیعی است حکومت مثل همیشه این کار را وظیفه خودش نمی داند و تا به حال هم همینطوری بوده است. چاره و راه حل مبارزه و اعتراض گسترد مردم علیه حکومت و مجبور کردنش به امدادرسانی فوری به مردم می باشد. مردم خوزستان  راه نشان می دهند. مردمان مناطق سیل زده نیز باید چنین بکند.

 

محمد شکوهی

30 بهمن 1395، 18 فوریه 2017

اخبار و گزارشات رسانه های حکومتی در باره فاجعه سیل را اینجا بخوانید

https://rowzane.com/news/article=85112

 

اینرا هم بخوانید

زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین از سال آینده- محمد شکوهی

خبرگزاری حکومتی ایلنا خبر از برنامه‌ریزی دولت برای سه‌نرخی شدن بنزین داده و نوشته: “آنچه …