مادر علی شریعتی: پسرم دارد از دست می‌رود

 

 

علی شریعتی، فعال مدنی زندانی بیش از ۶۰ روز است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد و با وجود وضعیت جسمی نامناسب قصد ندارد اعتصاب غذای خود را پایان بدهد.

شایسته سادات شهیدی مادر علی شریعتی روز گذشته در گفت‌وگو با صدای آمریکا عنوان کرد که با فرزندش تلفنی صحبت کرده و با وجود حال نامساعدش هیچ یک از مسئولین دیداری با او نداشته‌اند.

به گفته مادر علی شریعتی، فشار او به ۸ بر روی ۷ رسیده و چند بار بیهوش شده اما اجازه نداده به او سرم تزریق کنند. مسئولان زندان هم هیچ دیداری با او نداشته و تنها به همراه دو سرباز چند بار به بهداری زندان منتقل شده است، درحالی که اجازه استفاده از کتاب را هم از او گرفته‌اند.

روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه پیام‌های مربوط به درخواست رسیدگی به وضعیت علی شریعتی برای ساعاتی به ترند اول توییتر تبدیل شد.

توفان توییتری در حمایت از علی شریعتی در پی موفقیت‌آمیز بودن توفان توییتری در حمایت از آرش صادقی به راه افتاد که منجر به مرخصی رفتن گلرخ ابراهیمی ایرایی همسر آرش صادقی بود. با این حال آقای صادقی پس از اعتصاب غذای طولانی هنوز به بیمارستان منتقل نشده است.

علی شریعتی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، روز دهم آبان «در حال انجام کار اداری در شهرداری» بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. او به دلیل شرکت در تجمع اعتراض به اسیدپاشی علیه زنان به پنج سال زندان محکوم شده است.

پس از انتشار گزارش‌هایی از اسیدپاشی به زنان در شهر اصفهان در مهر ماه سال ۱۳۹۳، تجمعاتی در اصفهان و چند شهر دیگر در اعتراض به این اسیدپاشی‌ها برگزار شد که منجر به دستگیری تعدادی از معترضان از جمله علی شریعتی شد. این در حالیست که از آن هنگام تا کنون هنوز عوامل اسیدپاشی‌ها شناسایی و دستگیر نشده‌اند.

علی شریعتی حکم صادر شده علیه خود را بدون مصداق قانونی می‌داند و در اعتراض به بازگشت به زندان برای گذراندن آن حکم، دست به اعتراض غذا زده است.

مادر آقای شریعتی به صدای آمریکا گفته است که پسرش از طرفداران دولت حسن روحانی است: «فقط خواهشم این است که به بچه من کمک کنند… پسرم دارد از دست می‌رود»رادیو آمریکا

اینرا هم بخوانید

تجمع مقابل وزارت خارجه سوئد در اعتراض به مماشات این دولت با جمهوری اسلامی و آزادی حمید نوری

یکشنبه ۱۶ ژوئن اعتراض به مماشات دولت سوئد با جمهوری اسلامی در رابطه با آزادی …