مدیر سابق سیا: درباره مداخله در انتخابات آمریکا به روسیه هشدار داده بودم

جان برنن مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا روز سه شنبه گفت که شخصا سال گذشته به سرویس اطلاعاتی روسیه هشدار داد که مداخله مسکو در انتخابات آمریکا به روابط روسیه با آمریکا آسیب خواهد زد.

برنان در اظهاراتش در کنگره گفت که از ارتباط های میان مقامات روسیه و اطرافیان دونالد ترامپ در زمان کمپین انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا نگران بود و نگرانی اش را با اف.بی.آی در میان گذاشته بود.

روزنامه واشنگتن پست به نقل از آقای برنان گفت: «با نهادهای اطلاعاتی این ارتباط ها و بده و بستان ها میان مقامات روسیه و افراد مشارکت کننده در کمپین ترامپ را در میان نهادم.»

آقای برنن به اعضای کمیته گفت طی تحقیقات تابستان گذشته و تا یکماه پیش از انتخابات متقاعد شده بود که روسیه قصد دخالت در انتخابات آمریکا و خدشه دار کردن اعتماد آمریکائیان نسبت به درستی انتخابات را دارد.

او گفت که هیچ مدرکی ندارد اما نگران آن بوده که کمپین ترامپ عمدا یا غیرعمدی ابزاری برای منافع مسکو بوده باشد.

اظهارات برنن در مقابل کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان پر جزئیات ترین سخنان او در مقام مدیریت سیا به شمار می رود.

جان برنن همچنین گفت از تعداد تماسهایی که روسها با افراد آمریکایی و یا حتی درگیر در کمپین انتخاباتی داشتند، نگران بودم و تا زمانی که کارم را در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ ترک کردم، این سوالات پاسخ داده نشده در ذهنم بود که آیا روسها در این تلاش موفق بوده اند یانه؟

برخی از نزدیکان ترامپ از جمله مایکل فلین مشاور امنیت ملی دولت او که استعفا داده، از سوی کنگره مورد سوال است که چه ارتباطی با روسیه در جریان انتخابات سال گذشته داشته است.رادیو آمریکا

اینرا هم بخوانید

عفو بین‌الملل: آزادی حمید نوری تکان‌دهنده بود

سازمان عفوبین‌الملل آزادی حمید نوری، دادیار سابق زندان گوهردشت که به اتهام دست‌داشتن در اعدام …