حزب کمونیست کارگری: چند اعتراض کارگری در روزهای اخیر

٦ بهمن:

– معلمان شاغل و بازنشسته در کرمانشاه در ادامه تجمعات روزهای قبل خود برای پیگری خواستهایشان از جمله افزایش حقوق ها به بالای خط فقر ٦ میلیونی، درمان رایگان، تحصیل رایگان برای همه کودکان، لغو مدارس خصوصی و بالا بردن استاندارد مدارس، امن شدن مدارس، پایان دادن به اختلاس ها و بازگرداندن موجودی به سرقت رفته صندوق ذخیره فرهنگیان، پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات و آزادی فوری معلمان زندانی در مقابل اداره آموزش و پرورش تجمع کردند. تجمع کنندگان با شعار ایران مال دزدانه، معلم در زندانه، اعتراض خود را به بساط چپاول و دزدی و سرکوب و زندان اعلام داشتند.

– جمعی از کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به معوقات مزدی ٦ ماهه خود برای پنجمین روز متوالی در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، تجمع کردند و به نپرداختن دستمزد و طلبهایشان اعتراض کردند. این کارگران در واحدهای مختلفِ تنظیف، فضای سبز و اداری مشغول به کار هستند.

٥ بهمن:

– کارگران کارخانه چوب فریم سنگده از توابع بخش دودانگه شهرستان ساری در اعتراض به پرداخت نشدن ٤ ماه  مزد و همچنین اخراج ٤ نفر  از فعالین کارگری، صاحب این شرکت را از دفتر محل کارش بیرون انداختند. کارگران خشمگین خطاب به این کارفرما که قصد داشت آنها را با وعده وعید سربدواند فریاد می‌زدند ما حقوقمان را می‌خواهیم ما پولمان را می‌خواهیم.

-جمعی از کارگران بیکار شده کارخانه فارسیت دورود، در اعتراض به اخراجها در مقابل کارخانه دست به تجمع زدند.

٤ بهمن:

– کارگران شهرداری مریوان در چهارمین روز تجمع  اعتراضشان در اعتراض به ٦ ماه دستمزد پرداخت نشده شان در مقابل شهرداری تجمع کردند.

– کارگران اخراج شده شرکت نئوپان کاروز در اعتراض به اخراج خود از کار مقابل فرمانداری تجمع کردند و دست به اعتراض زدند.

– درپی اعتراض کارگران برق فشار قوی ، بیش از یکهزار نفر ازاین کارگران به صورت رسمی استخدام رسمی شدند.

– جوانان بیکار در اعتراض به بیکاری و گرانی در خیابان امیری آبادان تجمع کردند و خواهان کار یا بیمه بیکاری شدند.

پیش بسوی اعتصابات سراسری

حزب کمونیست کارگری ایران

٦ بهمن ۱۳۹۷، ٢٦ ژانویه ٢٠١٩

اینرا هم بخوانید

تشکل انقلاب زنانه؛ علیه صدور حکم اعدام پخشان عزیزی و تمامی احکام شنیع اعدام باید دست به اعتراض و اعتصاب بزنیم!

پخشان عزیزی، روزنامه نگار، فارغ التحصیل رشته مددکاری دانشگاه علامه تهران، و زندانی سیاسی زن …