۴۰۰ هزار نفر متأثر از سیل در استان سیستان و بلوچستان

معین الدین سعیدی نماینده مجلس حکومت از چابهار، در گفت‌وگو با «انتخاب»:بعد از گذشت چند روز از سیل سیستان، کماکان چندین جاده مسدود است و برخی از روستا‌ها هیچ ارتباطی ندارند / حدود ۴۰۰ هزار نفر متأثر از شرایط سیل قرار گرفته‌اند؛ برآورد دقیقی از کسانی که آسیب جدی دیده‌اند وجود ندارد / تعدادی از روستا‌ها چند روزیست برق ندارند / بیش از ۱۰۰ مدرسه تا حدی تخریب شده‌اند

وی درباره وضعیت سیل در جنوب سیستان گفت: متأسفانه بعد از گذشت چند روز از سیل، کماکان چندین جاده مسدود است و برخی از روستا‌ها هیچ ارتباطی ندارند. از امروز دو بالگرد حلال اهمر و یک بالگرد دانشگاه علوم پزشکی فعال شده‌اند و در حال خدمات‌رسانی‌اند. تعدادی از روستا‌ها چند روزیست برق ندارد؛ اگرچه اداره برق خیلی تلاش کرد. عمده مشکل مردم بحث جاده هاست که کاملاً تخریب شده‌اند و انتظار داریم که راهداری کل کشور و ستاد بحران ورود جدی داشته باشد.

سیل در جنوب سیستان کماکان شرایط بحرانی در آن منطقه را تداوم بخشیده است؛ نیاز به جاده و ترمیم زیرساخت‌ها عمده چالش سیل زدگان است و با توجه به تخریب شدید زیرساخت‌های انرژی و جاده، روستا‌های زیادی دچار مشکل هستتند.

او درباره نیاز‌های مناطق سیل‌زده افزود: بخشی از خانه‌های مردم تخریب شده‌اند و نیازمند کمک خیرین هستیم. البته خیرین ورود خوبی در حوزه توزیع غذا داشته‌اند. الان موکب و چادر و پتو و تانکر‌های آب نیاز جدیست و اگر بتوانیم برای مردم تهیه کنیم کارساز است. مهم‌ترین مسأله ما بحث راه هاست و زیرساخت‌های برق به شدت آسیب دیده و بیش از 100 مدرسه نیز تا حدی تخریب شده‌اند.

وی درباره میزان تخریب گفت: بیشترین حجم خسارت‌ها را در بخش شهرستان قصرقند، پیرسهراب و بخش مرکزی چابهار و دشت یاری داریم که بیشترین درگیری را دارند. حدود 400 هزار نفر متأثر از شرایط سیل قرار گرفته‌اند و کسانیکه آسیب جدی دیده‌اند تعداد بسیار کمتری هستند که برآورد دقیقی از آن‌ها وجود ندارد.

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی هفت نفر را به اتهام مواد مخدر، در زندان‌های کرمان و کرج اعدام کرد

بر اساس گزارشات منتشر شده در مدیای اجتماعی رژیم سحرگاه یک‌شنبه ۲ اردیبهشت هفت زندانی …