افزایش 10 درصدی حوادث حین کار در لرستان

وب سایت تیتر شهر،دکتر حمید رضا نظیفی مدیرکل پزشکی قانونی لرستان در خصوص آمار فوت شدگان ناشی از حوادث کار یادآور شد: در سال گذشته در لرستان  فوت شدگان حین کار  به 21 نفر رسید. 21 نفر فوتی حادثه کار در سال گذشته همگی مرد بودند. در سال ۹۵، 21 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند که این آمار نیز در مقایسه با مدت مشابه پیش از آن 10 درصد افزایش یافته است.

از کل 667 پرونده بررسی شده حوادث کار سال گذشته به لحاظ تفکیک جنسیتی تعداد 643 مرد و 244 زن بدلیل حوادث کار دچار مصدومیت شده‌اند.
وی با اشاره به افزایش 3 درصدی آمارحوادث ناشی از کار افزود: طبق آمار بررسی شده در سال 94 نیز 647 نفر به دلیل حوادث ناشی از کار مصدوم شدند.
بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان آمار تلفات فوتی ناشی از حوادث کار در سال 94 نیز  19 نفر شامل 18 مرد و یک زن بوده است.

نظیفی با تاکید بر اینکه مطابق آمارهای موجود در حوادث کار سال گذشته، سقوط از بلندی با تعداد 10 نفر بیشترین علت مرگ در حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهد و پس از آن، برق گرفتگی  1 مورد، حوادث ریلی  1 نفر، 1 مورد خفگی یا کمبود اکسیژن و 8 نفر سایر موارد بیشترین دلایل مرگ در حوادث کار لرستان را در برمی‌گیرند.

با بررسی آمارهای منتشر شده در سال‌های اخیر، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از جمله مهم‌ترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار است که با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات می‌توان بروز این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان گزارش شده است، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

اینرا هم بخوانید

طی دو سال ٨ میلیون نفر به تعداد فقرای کشور اضافه شده است!

روزنامه حکومتی اعتماد:طی دو سال هشت میلیون فقیر به تعداد فقرای کشور اضافه شده است! …