حکومت اسلامی باید از سازمان جهانی کار اخراج و در سطح جهان بایکوت شود

کنفرانس سالانه آی ال او سازمان جهانی کار از روز سوم ژوئن در ژنو شروع به کار میکند. حضور جمهوری اسلامی حکومت فاشیست و آپارتاید جنسی، حکومت اعدام و کشتار و ضد کارگر و ضد انسان در سازمانی که نام کارگر را با خود حمل میکند، شرم آور است. کمپین برای آزادی کارگران زندانی (FREE THEM NOW) برای بایکوت جهانی جمهوری اسلامی و محاکمه سران این حکومت بخاطر بیش از ۴۴ ساعت جنایت و سرکوب که مصادیق جنایت علیه بشریت است، مبارزه میکند. یک کارزار مهم فری دم ناو در همین راستا برای اخراج جمهوری اسلامی از سازمان جهانی کار است و مدتهاست ادامه دارد.

اعدامها در ابعاد وسیعی در ایران ادامه دارد. حکومت اسلامی در تلاش برای عقب راندن اعتراضات و انقلاب مردم هر روز دارد کشتار میکند. جمهوری اسلامی در سال ۲۰۲۳ رکورد اعدام را داشته و حداقل ۸۳۴ نفر را اعدام کرده‌ است. بیش از نیمی از اعدامی‌ها زندانیان مرتبط با مواد مخدر بوده‌اند. فری دم ناو عضوی از کارزار علیه اعدام و عضو “اقدام مشترک” ۸۴ نهاد برای توقف اعدام‌های مرتبط با مواد مخدر” است که بیشترین شمار اعدامها را به خود اختصاص داده است. ما نسبت به همکاری سازمان ملل با حکومت اسلامی و اختصاص پول به این رژیم که خود بزرگترین کارتل جهانی مواد مخدر است، تحت عنوان ” مبارزه با قاچاق مواد مخدر” اعتراض داریم. سازمان ملل باید توقف کامل و فوری اعدام ها در ایران را سیاست خود قرار دهد و حکومت اعدام را زیر فشار وسیع جهانی قرار دهد.

جمهوری اسلامی در شهریور ۱۴۰۱ مهسا امینی را فقط بخاطر حجاب به قتل رساند. این جنایت فوران خشم مردم را به دنبال داشت و انقلابی با فریاد “زن زندگی آزادی” پاسخ مردم به حکومت بود. انقلابی که آوازه اش جهانی شد. جمهوری اسلامی با سرکوب و کشتار مقابل مردم ایستاد و طبق گزارش کمیته حقیقت یاب سازمان ملل که در هجدهم اسفند 1403(8 مارس 2024) انتشار یافت در جریان انقلاب 551 نفر به قتل رسیدند و هزاران نفر دستگیر شدند و گزارشات از شکنجه های وحشیانه و ضرب و شتم زندانیان تا سرحد مرگ و تجاوز و غیره حکایت میکنند. کمیته حقیقت یاب سازمان ملل این ابعاد از جنایت را “مصداق جنایات علیه بشریت” نامید. اکنون نیز بدلیل گزارشات بیشتر مبنی بر تداوم این جنایات، ماموریت این کمیته و گزارشگر ویژه امور ایران تمدید شده است. بعلاوه اینکه هم اکنون اخبار اعدامها در ایران بسیار نگران کننده است. طبق گزارشات هم اکنون در ایران در هر شش ساعت یک نفر اعدام میشود. هم اکنون شماری از معترضین انقلاب از جمله توماج صالحی، عباس دریس، حبیب دریس، مجاهد کورکوری، رضا رسایی، مهران بهرامیان، و فاضل بهرامیان در خطر اعدام هستند. مردم ایران به بیشترین حمایت های بین المللی نیاز دارند و باید جلوی اعدامها را گرفت.

از سوی دیگر دستگیری ها و پرونده سازی های امنیتی گسترده است. جنگی گسترده بر سر حجاب، علیه اعدامها و در دفاع از زندگی و معیشت در پهنای جامعه در جریان است. از جمله فشار امنیتی بر روی معلمان شدید است. هم اکنون دهها کارگر و معلم در کنار شماری بسیاری از زنان معترض به حجاب، دانشجویان و بخش های مختلف معترض جامعه در زندانند.

حداقل دفاع از کارگران و جنبش کارگری ، مستلزم دفاع از اخراج این حکومت ضد کارگری از سازمان جهانی کار است. همانگونه که در دهه ۱۹۳۰ نمایندگان حکومت نازیست آلمان از آی ال او بیرون انداخته شدند، امروز نیز این حکومت فاشیست اسلامی باید از سازمان جهانی کار اخراج شود.

کمپین برای آزادی کارگران زندانی از همه اتحادیه های کارگری و نهادهای انساندوست در جهان میخواهد که به این کارزار بپیوندند و در آستانه کنفرانس سالانه آی ال او، از اخراج این حکومت و نمایندگانش از این سازمان جهانی حمایت کنند. “فری دم ناو” بر اضطراری بودن شرایط مبارزات کارگران و مردم ایران و بایکوت جهانی جمهوی اسلامی تاکید دارد.

شهلا دانشفر سخنگوی کمپین برای آزادی کارگران زندانی

کاظم نیکخواه: مسئول روابط بین المللی

۹ مه ۲۰۲۴

Shahla.daneshfar2@gmail.com

اینرا هم بخوانید

تجمع بخش های مختلف بازنشستگان در کرمانشاه و چند خبر دیگر

اعتراضات هر روزه بخشهای مختلف بازنشستگان در شهرهای مختلف ادامه دارد. امروز هشتم خردادماه در …