سازمان ملل؛ ثبت مرگ۱۰ کودک بر اثر گرسنگی در غزه

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید کودکان در شمال غزه به علت گرسنگی جان می‌بازند.

تدروس آدهانوم گیبرسیوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی، می‌گوید بازدید دو روز گذشته مقام‌های این نهاد سازمان ملل متحد از بیمارستان‌های العوده و کمال عدوان در شمال غزه، بیانگر کمبود بحرانی غذا و سوءتغذیه مرگبار کودکان است.

آقای گیبرسیوس در شبکه‌های اجتماعی نتایج بازدید از این بیمارستان‌ها را «یافته‌های ترسناک و شوم» خوانده و نوشته کمبود غذا به مرگ ۱۰ کودک ختم شده و «سطوح بسیار بالایی از سوء تغذیه» در این دو بیمارستان که ساختمان و تاسیسات آنها هم در جریان حملات ارتش اسرائیل ویران شده، مشاهده شده است.

دکتر گیبرسیوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی گفته گزارش بازدید مقام‌های این سازمان از بیمارستان‌های غزه نشانگر «سطوح بالای سوءتغذیه و کودکانی است که بر اثر گرسنگی می‌میرند، و همچنین بیانگر کمبود جدی سوخت، مواد غذایی و اقلام پزشکی در کنار نابودی ساختمان و تاسیسات پزشکی و درمانی در شمال غزه» است.

تخمین زده می‌شود ۳۰۰ هزار نفر اکنون در شمال غزه زندگی می‌کنند. عدم دسترسی به غذا و آب آشامیدنی در شمال غزه یکی از نگرانی‌های جدی نهادهای امدادگر در روزهای اخیر بوده است.

سازمان ملل متحد هفته گذشته هم هشدار داده بود که مطابق مشاهدات و گزارش امدادگران این سازمان، «وقوع قحطی در غزه اجتناب ناپذیر است».

تدروس آدهانوم گیبرسیوس، رئیس این سازمان خبر جان باختن ۱۰ کودک به علت گرسنگی در شمال غزه را در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت و تصریح کرد که مرگ آنها «ناشی از کمبود غذا» بوده است.

«این نخستین بازدید نمایندگان دبلیو‌اچ‌او – WHO طی چند ماه گذشته بود، آن هم پس از تلاش ما برای دسترسی منظم و متداوم به شمال غزه».«وضعیت در بیمارستان الوعده اسفناک است چرا که یکی از ساختمان‌های آن ویران شده است». برگرفته از بی بی سی

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی هفت نفر را به اتهام مواد مخدر، در زندان‌های کرمان و کرج اعدام کرد

بر اساس گزارشات منتشر شده در مدیای اجتماعی رژیم سحرگاه یک‌شنبه ۲ اردیبهشت هفت زندانی …